Na uroczystości odsłonięcia flagowych telefonów Huawei P30 i P30 Pro na początku tego roku, Huawei ogłosił również swoje pierwsze inteligentne okulary we współpracy ze znaną południowokoreańską firmą o nazwie Gentle Monster. W tym czasie Huawei ujawnił tylko cechy swojej okularu. Oczekiwano, że trafi na rynek w czerwcu lub lipcu. Inteligentne okulary Huawei x Gentle Monster są już oficjalnie wycenione. Występuje w dwóch modelach, z których pierwszy wyceniony jest na 1.999 Yuan (~212 dolarów), a drugi na 2.499 Yuan (~354 dolarów).

Okulary Huawei Gentle Monster

Huawei Gentle Monster

Będą one dostępne do zakupu od 6 września w Chinach. Jak widać na załączonym obrazku, okulary są dostępne w czterech stylach. Zdjęcia każdego modelu pokazują, że Huawei położył duży nacisk na wygląd. Podczas premiery, dyrektor generalny Huawei Consumer Business Group Yu Richard stwierdził, że inteligentne okulary Huawei Gentle Monster to najnowsza fuzja mody i technologii. Okulary te to urządzenia pozwalające użytkownikom rozmawiać przez sparowany z nimi smartfon bez wkładania czegokolwiek do uszu. Urządzenie nie jest wyposażone w aparat fotograficzny i nie ma na nim przycisków. Aby odebrać połączenie telefoniczne, użytkownicy muszą po prostu dotknąć ramki okularów. W celu poprawy jakości połączenia okulary mają wbudowaną technologię redukcji szumów Bluetooth AI.

Zobacz też: Xiaomi, Oppo i VIVO zaczynają współpracę w celu szybkiego transferu plików

Inteligentne okulary od Huawei mają wszystkie istotne elementy, takie jak antena, moduł ładowania, chipset, bateria 2.200 mAh i para mikrofonów. Posiadają głośniki stereo, które są umieszczone nad uszami. Dodatkowo są odporne na kurz i wodę — posiadają certyfikat IP67. Okulary mogą być ładowane przez port USB-C. Można ją ładować bezprzewodowo, umieszczając je w skórzanym futerale.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.