Android GO powstał w jednym celu – Google chciało dać producentom możliwość tworzenia jeszcze tańszych, ale też zdecydowanie słabszych urządzeń. Ta odmiana „Robocika” stara się przenieść kluczowe obliczenia do chmur, a sam system został ogołocony ze wszystkiego, co tylko można było odstawić na bok. Na rynku znajdziemy wiele modeli z tym oprogramowaniem i zdobywają one lepsze lub gorsze oceny. Ogólnie rzecz biorąc nie można zbyt wiele wymagać od propozycji z Android GO – w końcu są to nowe smartfony, kosztujące około 300 złotych. Oprogramowanie jest identyczne, ale delikatnie różni je specyfikacja. Jak to będzie w przypadku Samsunga?

Okazuje się, że Koreańczycy mają zupełnie inny pomysł na prezentowanie urządzeń z Android GO. Fakt, że taki model nadchodzi jest już niemalże oczywisty – ze wszystkich stron docierają do nas informacje, że trwają testy Galaxy J2 Core. Poznaliśmy już domniemaną specyfikację tego urządzenia, więc nie ona zaskakuje.

 

Smartfon Samsunga z Android GO będzie miał własną nakładkę

Mogłoby się wydawać, że Android GO ciężko urozmaicać ze względu na swoje przeznaczenie. Dlatego żaden z dotychczasowych producentów nie wpadł na pomysł, aby coś modyfikować. Jak możecie zobaczyć na powyższych zdjęciach, Samsung postanowił wprowadzić własną nakładkę. Prawdopodobnie Koreańczycy tym sposobem chcą się na swój sposób odciąć od konkurencji. Jednak lider mobilnego rynku musiał zdecydować się na klawisze na ekranie. Dotychczas – w głównej mierze – tylko modele z Infinity Display rezygnowały z fizycznego przycisku Home. Zastosowanie Samsung Experience niejako niesie obawy o wydajność. Za moc obliczeniową w Galaxy J2 Core ma odpowiadać Exynos 7570 w tajemniczej odmianie Go – odpowiednik Snapdragona 410.

Zobacz też: MIUI 10 wystartowało!

Ze zdjęć potwierdziły się informacje na temat wbudowanej pamięci omawianego smartfona – 8 GB, z czego tylko 3 GB jest na pliki użytkownika. Patrząc na potencjalną konkurencję, spodziewajmy się 1 GB RAM. Wciąż nie wiemy, kiedy Samsung planuje oficjalnie przedstawić Galaxy J2 Core.

 

źródło: SamMobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.