We wrześniu zeszłego roku odnotowano około 10 milionów pobrań Map Google Go. Jednak niedawno aplikacja osiągnęła kolejny kamień milowy. Jest nim 100 milionów instalacji w Sklepie Play. Jest ona zainstalowana fabrycznie na wszystkich telefonach z Androidem Go, Może to oznaczać, że lżejsza wersja systemu od Google jest dość udanym przedsięwzięciem dla giganta. Z drugiej jednak strony dziesięciokrotny wzrost zainteresowania platformą w tak krótkim czasie wydaje się nieco dziwny.

Mapy Google Go 100 milionów pobrań

Mapy Google Go

Musimy jednak pamiętać, że związek między Mapami Google Go i Androidem Go nie jest całkowity. Należy pamiętać, że możemy zainstalować aplikację na innych telefonach. Tym bardziej że Go oszczędza użytkownikom mnóstwo danych mobilnych. Jest to dość istotne w miejscach o słabszym zasięgu lub za granicą. Możemy więc założyć, że działa na wielu zwykłych telefonach z systemem Android, zwłaszcza na najbardziej popularnych rynkach, takich jak Indie, Indonezja i Brazylia. Warto jednak przy tym pamiętać, że w porównaniu do klasycznej aplikacji Mapy Google Go są znacznie bardziej ograniczone.

Zobacz też: Xiaomi Mi 9T oficjalnie w Polsce – poznajcie cenę i szczegóły

Najprawdopodobniej ten wynik jest więc wypadową obydwu kwestii. Czyli zarówno zwiększenia zainteresowania konsumentów smartfonami z Androidem Go, jak i instalowanie Map Google Go na urządzeniach z nie okrojoną wersją systemu. Niestety gigant nie chwali się popularnością swojej skromniejszej platformy. Dlatego też nie wiemy, czy i w jakim stopniu wzrosło zainteresowanie urządzeniami tego typu. Z drugiej jednak strony nie zapominajmy, że producenci wciąż tworzą smartfony z Androidem Go. To oznacza, że na pewno się one sprzedają.

Źródło: Androidpolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.