Składane smartfony? To przeszłość! LG pracuje nad zwijanymi

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-07-31

O tym, że LG ma patent na zwijane smartfony, mogliście przeczytać już w zeszłym roku. Nie jest to więc zbyt zaskakująca wiadomość. Należy jednak pamiętać, że producenci patentują różne rzeczy. Często nic z tego nie wynika na dłuższą metę. Okazuje się jednak, że nie tym razem. LG rzeczywiście postanowiło rozpocząć prace nad zwijanymi smartfonami. Czy dzięki nim odwróci swoją dość mierną sytuację na rynku? Czas pokaże.

Zwijane smartfony LG

Zwijane smartfony LG

Koreańskie Biuro Własności Intelektualnej zatwierdziło znak towarowy LG Rolling. Natomiast w kwietniu, koreański gigant technologiczny zgłosił również kilka znaków towarowych w EUIPO (European Union Intellectual Property Office), które brzmią jak nazwy zwijanych smartfonów. Brzmią one następująco: Roll, Bi-Roll, Dual Roll, E Roll, Singature R, R Screen, R Canvas, Roll Canvas i Rotolo. Koreański wykaz klasyfikuje urządzenia jako klasę 9. Obejmuje telefony komórkowe, wyświetlacze LED, monitory, elektronikę ubieralną itp. I biorąc pod uwagę, że LG już wprowadziłzwijany telewizor w przeszłości, to tylko kwestia czasu, zanim technologia osiągnie rynek smartfonów.

Zobacz też: Moda na 5G coraz bliżej. Vivo iQOO Pro 5G już w sierpniu

Tym samym LG utarłby nosa swojemu rodakowi, czyli Samsungowi. Składany smartfon niczym notes robi wielkie wrażenie. Jednak przy zwijanym urządzeniu będzie wyglądał jak relikt z innej epoki. Dodatkowo produkcja zwijanych smartfonów może okazać się znacznie prostsza. Unikamy problemu ostrych zgięć na zawiasach oraz zawiasów samych w sobie. Z drugiej jednak strony mechanizm zwijania może się okazać problematyczny. Niestety wciąż nie wiadomo, w jakiej formie zobaczymy nadchodzące urządzenia. Na pewno jednak będzie to bardzo ciekawe doświadczenie.

Źródło: GSMarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x