Zwijane smartfony LG

Składane smartfony? To przeszłość! LG pracuje nad zwijanymi

Newsy

O tym, że LG ma patent na zwijane smartfony, mogliście przeczytać już w zeszłym roku. Nie jest to więc zbyt zaskakująca wiadomość. Należy jednak pamiętać, że producenci patentują różne rzeczy. Często nic z tego nie wynika na dłuższą metę. Okazuje się jednak, że nie tym razem. LG rzeczywiście postanowiło rozpocząć prace nad zwijanymi smartfonami. Czy dzięki nim odwróci swoją dość mierną sytuację na rynku? Czas pokaże.

Zwijane smartfony LG

Zwijane smartfony LG

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Koreańskie Biuro Własności Intelektualnej zatwierdziło znak towarowy LG Rolling. Natomiast w kwietniu, koreański gigant technologiczny zgłosił również kilka znaków towarowych w EUIPO (European Union Intellectual Property Office), które brzmią jak nazwy zwijanych smartfonów. Brzmią one następująco: Roll, Bi-Roll, Dual Roll, E Roll, Singature R, R Screen, R Canvas, Roll Canvas i Rotolo. Koreański wykaz klasyfikuje urządzenia jako klasę 9. Obejmuje telefony komórkowe, wyświetlacze LED, monitory, elektronikę ubieralną itp. I biorąc pod uwagę, że LG już wprowadziłzwijany telewizor w przeszłości, to tylko kwestia czasu, zanim technologia osiągnie rynek smartfonów.

Zobacz też: Moda na 5G coraz bliżej. Vivo iQOO Pro 5G już w sierpniu

Tym samym LG utarłby nosa swojemu rodakowi, czyli Samsungowi. Składany smartfon niczym notes robi wielkie wrażenie. Jednak przy zwijanym urządzeniu będzie wyglądał jak relikt z innej epoki. Dodatkowo produkcja zwijanych smartfonów może okazać się znacznie prostsza. Unikamy problemu ostrych zgięć na zawiasach oraz zawiasów samych w sobie. Z drugiej jednak strony mechanizm zwijania może się okazać problematyczny. Niestety wciąż nie wiadomo, w jakiej formie zobaczymy nadchodzące urządzenia. Na pewno jednak będzie to bardzo ciekawe doświadczenie.

Źródło: GSMarena






Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x