nexus-7-280612

 

Wczoraj poznaliśmy termin corocznej konferencji Google I/O, która jest pośrednim sprawcą istnienia naszego portalu jak i rozpropagowania smartfonów na całym świecie. Niemniej jednak będąc bardziej przy temacie Androida to najprawdopodobniej tegoroczna edycja nie wniesie zbyt wiele ciekawego do świata Zielonego Robocika – takie wydarzenie ma się odbyć miesiąc później.

 

Android 4.4 KitKat mimo że jeszcze nie zawitał na większość urządzeń, które tego oczekują to Google już szykuje następcę tego systemu, która oczywiście będzie lekkim odświeżeniem. Wersja 4.5, według obecnych plotek, zostanie oficjalnie przedstawiona światu w lipcu, a urządzeniem, które dostąpi zaszczytu prezentacji tego oprogramowania ma być najnowszy tablet z linii Nexus wyposażony w 8-calowy wyświetlacz. O tym modelu już kilka razy wspominaliśmy na łamach naszego portalu i tym razem wszelkie plotki zdają się nakładać na siebie. Producentem Nexusa 8 i zarazem następcy Nexusa 7 ma być Asus, a ciekawostką w tym modelu może być układ, którego produkcją ma się teoretycznie zająć Intel.

 

Google pragnie sprzedać przynajmniej dwa miliony sztuk Nexusa 8 i z dotychczasowych doświadczeń współpracy tej firmy z Asusem można by być spokojnym, gdyby nie fakt, że bardzo chwalony Nexus 7 nie spełnia powierzonych mu założeń rynkowych. Swoją drogą, wracając do Androida 4.5 to nie została podana żadna zwyczajowa nazwa dla tego systemu – być może Google powtórzy sytuację z Jelly Bean i KitKat będzie obsługiwał mobilne urządzenia jeszcze przez jakiś czas pod warunkiem, że właśnie tak wygląda umowa z Nestle.

 

 

źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.