MWC 2014: Intel ogłasza dwa 64 bitowe układy z serii Atom

Newsy

Intel-Atom-D2560-Cedar-Trail-CPU-Released

Większość uwagi na MWC skupia się na producentach smartfonów oraz tabletów, którzy demonstrują swoje najnowsze propozycje i oferowaną przez nie funkcjonalność. Nieco w ich cieniu prezentowane są produkty, które w przyszłości będą ich ważną, jak nie najważniejszą częścią. Mowa oczywiście o chipsetach je zasilających. Tym razem koncern Intel postanowił zaprezentować swoje dwa nowe dzieła – 64 bitowe jednostki sygnowane marką Atom, z którymi wiąże spore nadzieje.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

 

Merrifield, oficjalnie nazwany Atom Z3480, jest dwurdzeniową jednostką z zegarem o częstotliwości 2,13GHz. Układ zbudowany jest na bazie architektury x86 i został wyprodukowany w 22nm procesie technologicznym. Ponadto w jego skład wchodzi procesor graficzny PowerVR G6400 oraz moduł LTE  XMM 7160. Według pierwszych testów jest on w stanie nawiązać skuteczną walkę z topowymi produktami konkurencji w postaci Snapdragona 800 czy Apple A7.

 

Intel atom 64 gpu performance

 

W drugiej połowie bieżącego roku ma także zadebiutować Atom z serii Z35xx, znany pod nazwą  Moorefield. Jest to właściwie powiększony Merrifield składający się nie z dwóch, lecz czterech rdzeni. W tym wypadku taktowany będzie szybkością  2,3GHz, a kolejnymi jego składnikami będą grafika PowerVR 6430 oraz układ LTE – XMM 7260.

 

Intel atom 64 roadmap

 

Poza ulepszeniem architektury, mniejszą litografią oraz nowszymi chipsetami graficznymi na szczególną uwagę zasługuje autorski zintegrowany moduł LTE. Według zapewnień „niebieskich” XMM 7×60 oferuje transfery na poziomie 300Mbps oraz 50Mbps (odpowiednio pobieranie i wysyłanie), zachowując przy tym mały pobór mocy.

 

Intel potwierdził także podpisanie umów partnerskich z firmami Lenovo, ASUS, Dell oraz Foxconn, które to mają pomóc w popularyzacji tych rozwiązań w postaci smartfonów i tabletów.

 

 

Źródło: androidpolice.com, talkandroid.com, Intel

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x