Rynek smartwatchy nie należy do najbardziej emocjonującego, ale i tak dzieje się na nim więcej, niż w przypadku tabletów. W końcu poznajemy swego rodzaju rewolucje, czego doskonałym przykładem jest Apple Watch 4, który zadebiutował między innymi z EKG i funkcją wykrywania upadków. Dokładnie te dwa punkty mają stanowić element wyposażenia Galaxy Watch Active 2, a więc zegarka Samsunga, który znikąd pojawił się w Sieci w zeszłym tygodniu. Tym sposobem Koreańczycy zdecydowanie zatrą różnicę względem swojego głównego konkurenta oraz lidera rynku smartwatchy.

Samsung Galaxy Watch Active 2 z EKG i wykrywaniem upadków

samsung galaxy watch active 2 wyglad zdjecie

Jak informuje SamMobile, ich zaufane źródło ujawniło, że Samsung Galaxy Watch Active 2 zostanie wyposażony w EKG. Dowodem tego ma być dedykowana aplikacja, która będzie w stanie monitorować rytm serca i informować użytkownika o potencjalnych zagrożeniach. Druga część oprogramowania ma wykrywać mocne upadki właściciela zegarka, gdy ten jest założony na nadgarstku. Zasada działania nie będzie się specjalnie różnić w stosunku do Apple Watch 4. Jeśli smartwatch wykryje upadek, to pojawi się ostrzeżenie na wyświetlaczu z możliwością jego odrzucenia lub wezwaniem pomocy. Bez reakcji, po pewnym czasie zegarek sam zdecyduje na ten drugi krok z wysłaniem wiadomości do kontaktów, które oznaczymy jako ratunkowe.

Zobacz też: Wybierasz się do Chin? Uważaj na malware.

Galaxy Watch Active 2 będzie kontynuował to, co głównie przypadło do gustu w pierwowzorze, a więc design. Nie wszystkim musiała podobać się masywność wcześniejszych zegarków. Powyższe nowości mają utwierdzić zainteresowanych, że w kwestiach technicznych Samsung nie zostaje w tyle. W takim razie, kiedy premiera? Ta nie została jeszcze określona, ale nie powinniśmy być zaskoczeni, gdy Galaxy Watch Active 2 zadebiutuje razem z Galaxy Note10.

 

Źródło: SamMobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.