nokia ion mini prototyp

Nokia Ion Mini – na sprzedaż prototyp z Androidem sprzed czasów Microsoftu

Newsy

Wiele osób uważa, że dzisiejsza Nokia to już nie to samo. Niewątpliwie modele z fińską marką spod rąk działaczy HMD Global nie odtworzą ducha telefonów sprzed X lat. Za bardzo zmienił się rynek, Nokia nie jest liderem i nie może sobie na zbyt wiele pozwalać, ale… zostawmy to z boku. Na pewno obecnego producenta należy pochwalić za aktualizację. Swego czasu też podsumowałem, co tak naprawdę wyróżnia Nokię na tle konkurencji. Mimo wszystko cofnijmy się do czasów, zanim Microsoft wykupił markę. Za jeden z powodów upadku Nokii przyjmuje się brak dostosowania do dynamicznie zmieniającego się rynku mobilnego. Tworzone przez Finów systemy były ciekawe, ale nie oferowały tego, co Android i iOS. Nokia też nie chciała Roocika na swoim pokładzie, choć… został stworzony taki prototyp. Oto Nokia Ion Mini, która właśnie pojawiła się na Ebayu.

Nokia Ion Mini — od razu widać, że to ta prawdziwa Nokia!

Wygląda uroczo, prawda? Towarzysząca iPhone’owi 5s, Nokia Ion Mini powstała podobno w latach 2013-2014, tuż przed tym, jak marka została przejęta przez Microsoft. Miał to być ewidentnie malutki model, ale niekoniecznie flagowy. Wewnątrz urządzenia znajdziemy następujące podzespoły:

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]
  • wyświetlacz 800×480
  • układ Snapdragon 400
  • 1 GB RAM
  • 8 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika
  • WiFi, 3G, aparat

Na pokładzie znajduje się też Android 4.3 Jelly Bean, który siłą rzeczy nie ma zainstalowanych usług Google — brak certyfikacji. Niemniej nie brakuje Chrome’a czy też wielu aplikacji deweloperskich. Jeśli jesteście zainteresowani kupnem, to urządzenie zostało wycenione na niecałe 2000 dolarów, czyli ponad 7500 złotych. Jednak to unikat, ewidentnie dla kolekcjonerów.

Zobacz też: Nadchodzi Samsung Galaxy Watch Active 2!

Dlaczego uważam, że od razu widać, że to Nokia? Tylko ta firma była w stanie tak eksperymentować z wyglądem urządzeń mobilnych. Co tu dużo mówić, Finowie przynajmniej raz na rok wydawali swego rodzaju dziwactwa, które oczywiście mogły się podobać. Jak oceniacie powyższy prototyp? Mógłby odmienić mobilny rynek?

 

Źródło: Reddit


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x