Przeżywamy obecnie małą ewolucję w świecie aktualizacji Androida. Coraz większa liczba producentów zauważa naszą potrzebę korzystania z najnowszej i najbezpieczniejszej wersji Robocika. W tym miejscu należy docenić między innymi OnePlusa, który wydaje duże zmiany dla 3-letnich urządzeń. Słyszymy też wiele zapowiedzi, jakoby Android Q miał błyskawicznie trafić po premierze na multum telefonów. Jednak też odrodzenie się Nokii wiązało się z podobną zapowiedzią. Jak się okazuje, Finowie mogą się chwalić dopełnieniem planu. Przynajmniej połowicznie.

Wszystkie smartfony Nokia z Android Pie

Juho Sarvikas, czyli zdecydowanie jedna z najbardziej rozpoznawanych postaci z HMD Global, ogłosił dzisiaj, że Nokia 1 otrzymuje Androida Pie. Tym samym jest to ostatni model, który czekał na tę aktualizację. Innymi słowy, wszystkie smartfony Finów działają pod kontrolą najnowszego systemu. W tym właśnie najtańszy telefon, który zadebiutował w lutym 2018 roku. Ciężko o podobne postępowanie u konkurencji. Oczywiście też należy pamiętać, że Nokia na nowo narodziła się w 2017 roku i nie spodziewajcie się, że za rok powtórzymy tę informację z Android Q. HMD Global prowadzi 2-letnie wsparcie w ramach dużych aktualizacji systemu i 3-letnie w ramach aktualizacji bezpieczeństwa.

Zobacz też: Jak działa obracany aparat w Asus Zenfone 6?

Wspomniałem na początku, że Nokia połowicznie się obroniła. Bijemy brawa i chwalimy Finów za dotrzymanie obietnicy wydawania aktualizacji, ale jednocześnie można czuć niedosyt za tempo. Oczywiście nietrudno szukać gorszych producentów w tej materii, ale jednak Android Pie zaraz doczeka się następcy. Nie odbierajcie tego negatywnie. Odbierajcie to w formie motywacji do kolejnego punktu popraw mobilnego rynku, a właściwie tej części z Robocikiem. Mimo wszystko przekładam jakość nad tempem, więc jeśli ta miałaby ucierpieć, to lepiej nie narzekać. Dlatego po raz kolejny powtarzam, brawo Nokia! Oby tak dalej!

 

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.