Apple jest jedną z wiodących marek smartfonów w Chinach, jeśli chodzi o segment premium. Jednak od dłuższego czasu traci znaczenie na tamtejszym rynku. Nie oznacza to jednak, że zamierza go sobie odpuścić. Producent przygotowuje specjalną wersję iPhone dostosowaną specjalnie na tamten rynek. Okazuje się bowiem, że filozofia Apple nie wszystkim odpowiada, a spora część użytkowników w Chinach woli zmienić dostawcę sprzętu, a nie swoje oczekiwania.

Apple musi dostosować się do Chin

Apple musi dostosować się do Chin

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Kiedy iPhone XS został wprowadzony na rynek, to była atrakcyjna oferta dla rynku, ponieważ posiadał duży wyświetlacz, wsparcie dla Dual SIM, jak również lepsze aparaty fotograficzne. Jednak przedział cenowy od 6.000 do 10.000 Yuanów zniechęcił użytkowników do zakupu go. Teraz, w celu obniżenia cen iPhone na rynku chińskim, firma podobno planuje usunąć kilka dodatkowych funkcji ze smartfona. Na przykład, większość użytkowników w Chinach nie korzysta z Face ID. Dlatego też producent może z niego zrezygnować. Nie wiadomo jeszcze, kiedy amerykański gigant techniczny planuje przedstawić ten nowy, okrojony iPhone. Jednak to, co zostanie z niego wycięte i z jaką reakcją tamtejszych klientów się to spotka jest niezwykle ciekawe.

Zobacz też: Huawei cierpi, Apple wykorzystuje – produkcja iPhone’ów wzrasta

Może się także okazać, że to nie cena stanowi problem a ograniczenia funkcjonalności względem urządzeń z Androidem. Cięcia w takim przypadku tylko zaszkodzą firmie. Rynek Państwa Środka jest niezwykle specyficzny. Mnogość producentów sprawia, że klienci nie chcą dostosowywać siebie do urządzeń. Natomiast wybierają takie, które są jak najbardziej dostosowane do nich. Jeśli Apple chce odnieść prawdziwy sukces w Chinach, to powinno zrobić takiego iPhone, jakiego Chińczycy oczekują. Apple musi dostosować się do Chin.

Źródło: Gizmochina

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.