google fuchsia os

Fuchsia OS przestaje być tajemnym projektem – Google otwiera dedykowaną stronę

Newsy

Jeśli należycie do tych osób, co uważają, że Android powinien przejść ogromną przemianę, zasługuje już na rewolucje, a może nawet na emeryturę, to na pewno słyszeliście o projekcie Fuchsia OS. Niedawno szerzej opisał go Adam, a tymczasem Google postanowiło otworzyć dedykowaną stronę internetową dla nadchodzącego systemu. Ta dedykowana jest deweloperom, ale to też świetne źródło wiedzy dla osób postronnych, a po prostu zainteresowanych tematem.

Fuchsia OS to wciąż zagadkowy projekt, ale już mniej tajemniczy

google fuchsia os

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Wydanie strony internetowej dla Fuchsii to niejako kolejne potwierdzenie, że Google coraz poważniej podchodzi do tego projektu. Wypowiedzi reprezentantów firmy o tym, że to nie następca Androida, a jedynie drobny projekt badawczy zaczynają schodzić na bok. Jednak domysły na bok i przyjrzyjmy się samej witrynie, która jest mocno… minimalistyczna. Tak naprawdę, jeśli wcześniej znaliście Git-a Fuchsii, to Google ubrało to wszystko w stronę internetową. Po prostu mamy dostęp do dokumentacji dla programistów. Z niej możemy między innymi dowiedzieć się, jaki sprzęt jest wspierany. Wśród wymienionych urządzeń znalazły się nieprodukowany już Acer Switch Alpha 12, platforma Intel NUC oraz Google Pixelbook.

Zobacz też: Uważajcie na najnowszą aktualizację Xiaomi Mi 9 SE.

Oczywiście Google nie wydało żadnych oświadczeń czy czegokolwiek więcej w związku z otworzeniem strony internetowej dla Fuchsia OS. Niemniej pojawienie się jej może oznaczać, że cały projekt dostał wyższy priorytet wśród wielu innych, aktualnie trwających prac. Jednak nie liczcie na to, że jutro poznamy komercyjną datę premiery tego systemu, a tym bardziej potwierdzenie, że to faktycznie następca Androida. Na to jeszcze zdecydowanie za wcześnie.

 

Źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x