Aktualizacje są czymś, czego zwykle wyczekujemy w smartfonach. Przynoszą one liczne poprawki, w znacznym stopniu zwiększają bezpieczeństwo naszych urządzeń w cyfrowym świecie, co jest niezwykle istotne, zwłaszcza kiedy wykorzystujemy smartfon do zarządzania naszym kontem w banku. Czasami także przynoszą nowe funkcje i usprawnienia już istniejących. Niestety, zdarzają się także przypadki, w których aktualizacja powoduje szkody. Tak jest tym razem.

Aktualizacja Xiaomi Mi 9 SE może zepsuć telefon

Aktualizacja Xiaomi Mi 9 SE

Chiński producent smartfonów Xiaomi niedawno rozpoczął wdrażanie nowej aktualizacji OTA dla Xiaomi Mi 9 SE. Jednak niektórzy użytkownicy zaczęli zgłaszać, że po jej dokonaniu ich smartfony przestały działać. Oprogramowanie sprzętowe, o którym mowa, to MIUI 10.3.1.0 do EOG, które jest aktualizacją dla rynku europejskiego. Według informacji problem dotyczy tylko tych urządzeń, które zostały zakupione od oficjalnych sprzedawców Xiaomi w Europie. Jeśli więc Wasz smartfon został zakupiony na innym rynku, to nie powinniście mieć z nim problemów. Obecnie nie ma dostępnych informacji na temat tego, jaka część urządzeń jest dotknięta tą przypadłością. Nie wiadomo także jakich kroków należy podjąć w przypadku uszkodzenia urządzenia. Dlatego więc wskazane jest unikanie instalowania nowej aktualizacji, dopóki Xiaomi nie rozwiąże problemu.

Zobacz też: Mamy dobre wieści dla właścicieli laptopów Huaweia

Warto tutaj wspomnieć nieco na temat bezpiecznego instalowania aktualizacji. Zawsze warto wstrzymać się z tym, przynajmniej kilka dni, żeby mieć pewność, że najnowsza wersja nie przynosi żadnych, negatywnych zmian. Te kilka dni może nas uchronić od większych bądź mniejszych problemów a w skrajnych wypadkach sytuacji takich, jak wyżej opisana. Warto też robić kopie zapasowe swoich danych. To, że dana aktualizacja działa u wszystkich jak należy, nie oznacza, że nie wystąpią jakieś problemy w naszym przypadku. A czy ktoś z Was ma Xiaomi Mi 9 SE i spotkał się z tym problemem?

Aktualizacja

Producent jest świadomy problemu. Wydał już w tej sprawie stosowny komunikat:

Xiaomi jest świadome luki w aktualizacji (V10.3.1.0.PFBMIXM, V10.3.1.0.PFBEUXM) dla telefonu Mi9SE, która sprawia, że telefon nie działa poprawnie. Firma wstrzymała tę aktualizację zaraz po tym, gdy otrzymała zgłoszenia od kliku osób. Obecnie pracuje nad rozwiązaniem tego problemu. Klienci, których telefony przestały działać prawidłowo mogą skontaktować się z działem obsługi klienta, gdzie otrzymają pomoc techniczną.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.