Wiadomo już, że chiński producent smartfonów OnePlus pracuje nad inteligentnym telewizorem, który firma nazywa OnePlus TV. Został on ogłoszony przez prezesa OnePlus Pete Lau w zeszłym roku. Po ujawnieniu, że firma pracuje nad własnym telewizorem, nie było żadnych nowych informacji dotyczących tego urządzenia. Najnowsze przecieki sugerują, że firma jest wreszcie gotowa do wprowadzenia produktu na rynek. Według Ishana Agarwala OnePlus TV zostanie zaprezentowany w najbliższej przyszłości. Niestety, nie podał żadnej, bardziej szczegółowej daty.

OnePlus TV

OnePlus TV

Wcześniej, kiedy firma ogłosiła, że pracuje nad Smart TV, Prezes OnePlus Pete Lau oświadczył, że firma jest ukierunkowana na wprowadzenie produktu w połowie 2019 roku. Później jednak stwierdził, że może dojść do przesunięcia premiery na 2020 rok. Jednak najnowszy przeciek sugeruje, że wcześniejsze szacunki są słuszne i telewizor OnePlus może zostać wprowadzony na rynek w najbliższych miesiącach. Firma ogłosiła, że ich inteligentny telewizor będzie różnił się od tych dostępnych obecnie na rynku. OnePlus planuje wprowadzenie urządzenia, które będzie działało na autorskim silniku AI. Dzięki temu będzie w stanie łatwo komunikować się ze smartfonem i z czasem stanie się bardziej inteligentny poprzez wykorzystanie uczenia maszynowego.

Zobacz też: Te produkty będą hitami – jeżeli Apple je zrobi

Ponadto telewizor będzie miał również możliwość bezproblemowego połączenia się ze smartfonem, co umożliwi mu między innymi wyświetlanie przypomnień i informacji o ruchu drogowym. Wbudowana będzie również kamera. Prezes firmy zaznacza jednak, że zostaną dołożone wszelkie starania w kwestii ochrony prywatności użytkowników. Przecieki informują, że głównym rynkiem zbytu dla urządzenia mają być Indie. Mimo to produktma być dostępny także w innych rejonach świata.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.