oneplus 6

OnePlus szykuje zupełnie nowe urządzenie

3 minuty czytania
Komentarze

OnePlus znany jest jako producent bezkompromisowych flagowców, jednak bardzo przystępnych cenowo. Wydaje się, że firma idealnie opanowała sztukę tworzenia świetnego sprzętu i sprzedawania go za połowę ceny topowych modeli Apple czy Samsunga. Z drugiej strony i w tym segmencie pojawia się coraz większa konkurencja. Niedługo czeka nas debiut modelu 6T, firma jest jednak gotowa na kolejny krok – w zupełnie inny segment.

Zobacz także: Reklamy w MIUI – Xiaomi chce zarabiać, gdy przeglądasz… ustawienia

Założyciel firmy i dyrektor generalny, Pete Lau ogłosił, że kolejnym ważnym produktem, nad którym firma pracuje jest połączenie telewizora ze smartfonem. Nazwijmy ten produkt OnePlus TV. Nie będzie to żaden produkt poboczny, tylko pełnoprawny członek portfolio firmy. Spółka twierdzi, że urządzenie stanie się sztandarowym produktem premium. Niezbędne okaże się skorzystanie z wieloletniego doświadczenia w zakresie oprogramowania i sprzętu, jakie OnePlus zgromadził.

Co dyrektor OnePlus mówi na temat produktu?

Według Pete Lau, obecny rynek telewizorów jest zbyt tradycyjny. Funkcjonalnośc tych produktów nie stoi na odpowiednim poziomie. Zintegrowanie usług internetowych, mimo doświadczenia niektórych firm nie jest zgodne z oczekiwaniami klientów. Nie wiemy czy będzie to przystawka do telewizora czy jakikolwiek inny produkt. Mamy jednak pewne informacje na temat wizji. Ma to być urządzenie znacznie bardziej inteligentne niż obecnie dostępne rozwiązania konkurencji. Pete Lau uważa, że w dobie sztucznej inteligencji, inteligentnych głośników telewizory są po prostu „nieświeże”. Widać, że możemy spodziewać się w OnePlus TV podobnych funkcji jak w Amazon Echo czy Google Home.

Jakie inteligentne funkcje zobaczymy w urządzeniu OnePlus?

Przede wszystkim wysyłanie zdjęć i filmów ze smartfona do telewizora. Ma to działać natychmiast, bez potrzeby korzystania z aplikacji innych firm lub długiego czekania. Na naszym telewizorze mamy otrzymywać też inteligentne powiadomienia, na przykład o wydarzeniach w kalendarzu czy czynnościach z innych aplikacji. Spółka prowadzi też rozmowy na temat zaimplementowania sztucznej inteligencji, współpracując z innymi firmami. W OnePlus TV ujrzymy też kamerę. Odpowiedzialna ona będzie za rozmowy wideo. Podobno spółka świadoma jest wszystkich obaw związanych z prywatnością i wyczuleniem klientów. Obsługa kamery ma zapewniać prywatność i bezpieczeństwo.

Jak wygląda konkurencja OnePlus TV?

Widzieliśmy już podobne produkty. Należą do nich choćby Amazon Echo Show lub Lenovo Smart Display. OnePlus TV nie będzie jednak należał do takiej grupy. Zamiast stawać się jeszcze jednym zbędnym produktem, ma on integrować wiele funkcji w jednym. Produkt ma też otrzymać wieloletnie wsparcie, dzięki aktualizacjom oprogramowania. Kiedy debiut OnePlus TV? Firma pracuje nad urządzeniem. Nie zostanie ono zaprezentowane w tym roku. Spodziewajmy się go raczej w 2019 roku. Zgadzam się zdecydowanie z szefem OnePlus. Mimo genialnych ekranów, oprogramowanie obecne w telewizorach jest naprawdę kiepskie. Tutaj trzeba sporego odświeżenia. Nie sądzę, żeby firma zaprezentowała telewizor, pewnie jakiś rodzaj przystawki do niego. Tutaj pole do popisu jest ogromne.

Źródło: PhoneArena

Motyw