Na początku roku marka Redmi stała się samodzielną spółką zależną. Firma matka, Xiaomi znana jest ze swoich telefonów marki Mi, ale ta również zostanie teraz podzielone na trzy linie według prezesa Lei Jun. Istnieje seria cyfrowa Xiaomi, która obejmuje telefony takie jak Mi 9 i Mi 9 SE. Flagowa seria biznesowa MIX, która łączy w sobie wydajność i desing oraz nowa seria CC, która jest przeznaczona dla telefonów wyprodukowanych we współpracy z Meitu i jest skierowana do młodego pokolenia na całym świecie.

Zdjęcia Xiaomi Mi CC9

Zdjęcia Xiaomi Mi CC9

Wiadomości na temat pierwszych urządzeń z serii CC krążą już od ponad tygodnia. Jak na razie na serię będą się składały dwa urządzenia.  Jedno to Mi CC9e. Będzie to klasyczna konstrukcja ze standardowym, niewielkim nacięciem i potrójnym aparatem z tyłu. Drugi to CC9, który jest już bezramkowcem. Natomiast tylny aparat znajduje się na zawiasie, dzięki czemu może pełnić funkcję aparatu selfie. I to właśnie Zdjęcia Xiaomi Mi CC9 wyciekły właśnie do sieci. Telefon ma bardzo cienką górną i boczne ramki. Dolna jest nieznacznie bardziej obszerna, ale wciąż nie sposób nazwać ją grubą. Stosunek ekranu do obudowy według przecieków znacznie przekracza 90%, co daje wręcz rewelacyjny wynik.

Zobacz też: Jak działa obracany aparat w Zenfone 6? Oto pomysł Asusa od środka

W przeciwieństwie do Redmi K20 i Redmi K20 Pro, które również mają podobną konstrukcję all-screen, ale mają wyskakujący aparat, Xiaomi CC9 ma moduł kamery na zawiasie podobnie jak w ASUS Zenfone 6. W ten sposób tylny aparat odpowiada także za zdjęcia selfie. Źródło nie pokazało tyłu smartfona ani nie wymieniło jego specyfikacji. Co ciekawe według dotychczasowych przecieków nie było mowy o obracanym aparacie. Smartfon miał mieć niewielkie wcięcie z aparatem 32 Mpix. Istnieje więc szansa, że jest to trzeci, nieznany jeszcze przedstawiciel serii. Tym bardziej że przecieki z TENAA jasno wskazywały zupełnie inną konstrukcję.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.