W piątek poznaliśmy serię Huawei Nova 5, w ramach której firma przedstawiła trzy modele: Nova 5, Nova 5i i Nova 5 Pro. Cała trójka jest swego rodzaju mieszanką powstałą po to, aby na pewno każdy znalazł telefon dla siebie. W takim razie, co by ktoś uznał, że dla niego to za mało, to w drodze jest Nova 5i Pro. O tym telefonie pojawiały się wcześniej plotki, ale ostatecznie nie ujrzał światła dziennego. Być może zmieni się to już niedługo, a jedno jest pewne — wygląd będzie odmienny. Teoretycznie nie będziemy problemu z odróżnieniem, co to za reprezentant rodziny Nova 5.

Huawei Nova 5i Pro — najlepsze zostaje na koniec?

https://twitter.com/evleaks/status/1142256392566386689

Evan Blass postanowił podzielić się następującym schematem, czyli wygląd modelu Nova 5i Pro porzuca pionowy zestaw aparatów na rzecz centralnego, na wyspie, coś na wzór Huawei Mate 20 Pro. Tylko w przypadku nadchodzącego telefonu pojawią się cztery aparaty. Co ciekawe, ciężko jednoznacznie ocenić, który układ Chińczycy mogą wybrać. Teoretycznie będzie to Kirin 810, aby jednak dopisek Pro coś znaczył. W ramach przypomnienia, Nova 5i bazuje na jednostce Kirin 710. Ten też oferuje cztery aparaty, w tym kamera ToF. Nie zdziwiłbym się, gdyby ten zestaw został bezpośrednio przeniesiony do nowego modelu. Szkoda jedynie, że Huawei nadal pozostaje z czytnikiem linii papilarnych na tylnej powierzchni.

Zobacz też: Cenzura nad Facebookiem to praca ponad 30 tysięcy osób.

Najważniejsze, że nie brakuje gniazda słuchawkowego. Tylko kiedy Chińczycy zdecydują przedstawić się nam powyższy model? Nova 5i Pro mogła wprowadzić pewien zamęt i wewnętrzną konkurencję, więc przesunięcie prezentacji jest poniekąd zrozumiałe. Mimo wszystko nie wiemy jeszcze, kiedy dokładnie ten smartfon zadebiutuje.

 

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.