Nad Facebookiem pracuje 30 tysięcy cenzorów!

Newsy

Nie jest tajemnicą, że Facebook od dawna walczy z nieodpowiednimi treściami i często robi to aż za dobrze. Dziś okazuje się, że skala cenzury jest większa niż mogłoby to się wydawać.

30 tysięcy cenzorów

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Podczas festiwalu reklamowego w Cannes we Francji przedstawicielka Facebooka w trakcie jednego z paneli wypowiedziała się na temat walki z mową nienawiści i fakenewsami na Facebooku. Według Carolyn Everson, wiceprezes marketingu w Facebooku nad portalem pracuje 30 tysięcy cenzorów. Dzięki nim Facebook wykrywa i reaguje na 99,8% treści o charakterze terrorystycznym oraz 65% treści zawierających mowę nienawiści.

Zobacz też: Pracujemy na sukces Facebooka, społecznościówka niszczy internet

Czy to przyczyna problemów Facebooka z przesadną cenzurą?

Facebook od dawna krytykowany jest za często bezpodstawną i stronniczą cenzurę. Szczególnie znanym w Polsce przypadkiem było usunięcie strony Marszu Niepodległości w 2016 roku i banowanie wszystkich udostępniających plakat tego marszu. Sprawa była o tyle głośna, że zajęła się nią ówczesna mister cyfryzacji – Anna Streżyńska. Takich afer było więcej w innych państwach, Facebook o stronnicze cenzurowanie treści politycznych oskarżany był między innymi w Szwecji. Dziś wiemy jaka armia zajmuje się kontrolowaniem treści na Facebooku. Nie wiemy jednak, według jakich wytycznych działają.

Źródło: Nczas


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x