Google to firma, która nieustannie ulepsza swoje usługi i przebudowuje swoje aplikacje. Nie tak dawno temu uwielbiany przez miliony użytkowników z całego świata Gmail, doczekał się Material Design. Teraz wspomniana aplikacja otrzymała tryb ciemny, a przynajmniej jego zalążek.

Aplikacja Gmaila z trybem ciemnym

Google w ostatnim czasie mocno skupia się na wprowadzaniu trybu ciemnego do swoich aplikacji. Nie tak dawno temu otrzymał go Dysk Google, a nieco później także załapały się Zdjęcia Google. Teraz wygląda na to, że gigant z Mountain View obrał sobie za cel aplikację Gmaila, w której możemy już zobaczyć pierwsze przebłyski trybu ciemnego. Zresztą, spójrzcie sami:

Aplikacja Gmail tryb ciemny

Zobacz także: Brytyjczycy będą musieli udowodnić swój wiek, gdy zechcą oglądać pornografię w internecie

Tryb ciemny w aplikacji Gmaila jest obecnie widoczny tylko w ustawieniach na wersji aplikacji oznaczonej numerem 2019.06.09 (możecie ją pobrać z APK Mirror, tutaj). Widać, że jest jeszcze niedokończony, a na dodatek uruchamia się samoczynnie, gdy ma na to ochotę. Nie ma obecnie przycisku, który pozwoliłby go aktywować ręcznie. Pokazuje to jednak, że Google cały czas pracuje nad wdrożeniem trybu ciemnego do uwielbianej aplikacji. Niestety na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy ciemna nakładka zostanie ukończona i będzie dostępna dla wszystkich, jednak trzymajmy kciuki, by nie potrwało to przesadnie długo.

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.