Część tylnej obudowy smartfona z zaawansowanym modułem aparatu, zawierającym trzy obiektywy oznaczone logo Zeiss.

Premiera za kilkanaście dni, a my już wiemy, jak wygląda Sony Xperia 1 VI oraz Xperia 10 VI

2 minuty czytania
Komentarze

Najnowsze przecieki ujawniły sporo na temat smartfonów Xperia 1 VI i oraz Xperia 10 VI. Sony nie utrzymał w tajemnicy wyglądu nowych modeli na 2024 rok. Najpierw w serwisie X udostępniono szereg grafik prezentujących poszczególne wersje kolorystyczne modeli z linii Xperia 1 oraz Xperia 10 (z oznaczeniem VI), a potem znany leakster udostępnił zdjęcia, które wyglądają na oficjalne promocyjne materiały producenta.

Reklama smartfonu Sony xperia 1 VI  z kamerą, otoczona zdjęciami przedstawiającymi różnorodne sceny: naturę, ludzi i życie codzienne.
Fot. Evan Blass / X.com, zrzut ekranu

Prawdopodobnie 17 maja Sony zaprezentuje oficjalnie światu swoje najnowsze smartfony. Niestety nie udało utrzymać się nowych produktów w tajemnicy. Internauci zdążyli ubiec japońskiego producenta i może już teraz zobaczyć, jak wygląda flagowa Sony Xperia 1 VI oraz model Xperia 10 VI.

Sony Xperia 1 VI

Najprawdopodobniej Sony Xperia 1 VI, jak na flagowy model przystało, dostanie procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3. Do tego będzie mogła pochwalić się potrójnym zestawem aparatów na tylnym panelu, obejmującym peryskopowy teleobiektyw. Smartfon pewnie będzie miał 12 lub 16 GB pamięci RAM oraz baterię o pojemności 5000 mAh. Ciekawe, czy nowe smartfony będą tak samo energooszczędne, jak ich poprzednicy – większość modeli z serii Sony Xperia może zostać z powodzeniem zaliczona do smartfonów z dobrą baterią, oferujących znakomite czasy pracy na jednym naładowaniu.

Dostanie też ekran o innych niż do tej pory, proporcjach. Smartfony Sony zawsze były długie i wąskie. Tym razem producent dostosuje je do popularniejszych w smartfonowym świecie rozmiarów – będą mniejsze i szersze. Mają też zaoferować częstotliwość odświeżania ekranu do 120 Hz i częstotliwość próbkowania dotyku 240 Hz.

Sony Xperia 10 VI

O tym modelu nie ma zbyt wielu informacji. Względem poprzednika model 10 VI został okrojony pod względem aparatów. Zabrakło teleobiektywu, więc smartfon będzie musiał poradzić sobie z aparatem głównym i ultraszerokokątnym. Ma gniazdo minijack 3,5 mm i prawdopodobnie dostanie 6 lub 8 GB pamięci RAM. Producent przygotował trzy wersje kolorystyczne.

Premiera nowych smartfonów

Według internetowych doniesień Sony planuje premierę – specjalny event – 17 maja 2024 roku.

Fot. GSMarena / zrzut ekranu

Czy podczas tego wydarzenia zadebiutują także inne urządzenia niż nowe Xperie – tego nie wiemy? Za kilkanaście dni przekonamy się, ile prawdy było w internetowych przeciekach.

Źródło: AndroidCentral, @MystreryLupin/X.com, GSMarena, @evleaks/X.com. Zdjęcie otwierające: Evan Blass / X.com

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw