oneplus 7 pro samsung galaxy s10+ bateria akumulator porownanie test

OnePlus 7 Pro kontra Samsung Galaxy S10+ – który ma lepszy akumulator?

Newsy

Odkąd OnePlus namieszał na rynku, zawsze ich modele są porównywane z flagowymi propozycjami Samsunga, Huawei, Apple i innymi, aby sprawdzić, co dostajemy za mniejsze pieniądze. W przypadku OnePlus 7 Pro sytuacja wygląda już nieco inaczej, bo smartfon ten jest wyraźnie droższy od poprzedników, ale nadal wyraźnie tańszy od wspomnianej konkurencji. Dlatego naprzeciw OnePlus 7 Pro staje Galaxy S10+, a samo porównanie opiera się na zarządzaniu energii przez oprogramowanie oraz wydajności samych akumulatorów.

Pojedynek na akumulatory — OnePlus 7 Pro kontra Samsung Galaxy S10+

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Z naszej recenzji OnePlus 7 Pro już możecie wiedzieć, że jego akumulator nie wyróżnia się specjalnie. Zresztą, nie inaczej pokazuje też nasz test Samsunga Galaxy S10+. Jednak dopiero powyższe zestawienie sprawdza urządzenia w identycznych warunkach i… wygrywa Koreańczyk. Głównie za sprawą wykorzystania modułu GPS. Jednak pamiętajmy, że w teście wziął udział model ze Snapdragonem 855. Nasi stali Czytelnicy zapewne doskonale wiedzą, że z zarządzaniem energii radzi sobie on zdecydowanie lepiej od odpowiednika z Exynosem, który oferowany jest w Polsce. Dlatego ostatecznie możemy uznać, że na naszym podwórku ta godzina przewagi nad OnePlusem jest niwelowana przez problemy ze stanem czuwania Samsunga.

Zobacz też: Huawei Mate X też nie pojawi się na swojej premierze — ta została przesunięta.

Jednak też możemy obronić OnePlusa, bo ten ma większy wyświetlacz i mniejszy akumulator. Sam ekran też pracuje w 90 Hz, co ma wpływ na ostateczne wyniki. Jednak to techniczne aspekty, których się nie przeskoczy i teoretycznie nie powinny stanowić argumentację dla tego pojedynku.

 

Źródło: Reddit


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x