OnePlus 7 Pro kontra Samsung Galaxy S10+ – który ma lepszy akumulator?

Łukasz Pająk Newsy 2019-06-16

Odkąd OnePlus namieszał na rynku, zawsze ich modele są porównywane z flagowymi propozycjami Samsunga, Huawei, Apple i innymi, aby sprawdzić, co dostajemy za mniejsze pieniądze. W przypadku OnePlus 7 Pro sytuacja wygląda już nieco inaczej, bo smartfon ten jest wyraźnie droższy od poprzedników, ale nadal wyraźnie tańszy od wspomnianej konkurencji. Dlatego naprzeciw OnePlus 7 Pro staje Galaxy S10+, a samo porównanie opiera się na zarządzaniu energii przez oprogramowanie oraz wydajności samych akumulatorów.

Pojedynek na akumulatory — OnePlus 7 Pro kontra Samsung Galaxy S10+

Z naszej recenzji OnePlus 7 Pro już możecie wiedzieć, że jego akumulator nie wyróżnia się specjalnie. Zresztą, nie inaczej pokazuje też nasz test Samsunga Galaxy S10+. Jednak dopiero powyższe zestawienie sprawdza urządzenia w identycznych warunkach i… wygrywa Koreańczyk. Głównie za sprawą wykorzystania modułu GPS. Jednak pamiętajmy, że w teście wziął udział model ze Snapdragonem 855. Nasi stali Czytelnicy zapewne doskonale wiedzą, że z zarządzaniem energii radzi sobie on zdecydowanie lepiej od odpowiednika z Exynosem, który oferowany jest w Polsce. Dlatego ostatecznie możemy uznać, że na naszym podwórku ta godzina przewagi nad OnePlusem jest niwelowana przez problemy ze stanem czuwania Samsunga.

Zobacz też: Huawei Mate X też nie pojawi się na swojej premierze — ta została przesunięta.

Jednak też możemy obronić OnePlusa, bo ten ma większy wyświetlacz i mniejszy akumulator. Sam ekran też pracuje w 90 Hz, co ma wpływ na ostateczne wyniki. Jednak to techniczne aspekty, których się nie przeskoczy i teoretycznie nie powinny stanowić argumentację dla tego pojedynku.

 

Źródło: Reddit






Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x