Składane smartfony miały być rewolucją tego roku. Fakt, że stosunkowo wiele tego typu modeli poznaliśmy, ale tak naprawdę tylko FlexPai może się pochwalić jakimkolwiek sukcesem. Jednak to ciekawostka. Na razie tylko dwóch dużych graczy ujawniło swoje modele. Są to oczywiście Samsung Galaxy Fold oraz Huawei Mate X. Doskonale wiemy o tym, że ten pierwszy już kilka miesięcy stara się powitać z mobilnym rynkiem. Jednak teraz do gry wchodzą też opóźnienia ze strony Chińczyków.

Termin rynkowej premiery Huawei Mate X przesunięty — opóźnienia wychodzą na wierzch

Huawei Mate X uzyskał certyfikaty 3C

Niedawno Paweł Was informował, że Huawei Mate X zdobywa kolejne certyfikaty. Premiera rynkowa miała nastąpić w tym miesiącu, więc wydawało się to wręcz naturalne. Jednak Chińczycy postanowili przesunąć debiut swojego składanego smartfona na wrzesień. Powód? Chęć przeprowadzenia dodatkowych testów, które pomogą usprawnić jakość ekranu. Jak to Huawei wspomniał, po prostu nie chcą, aby ten produkt zepsuł ich reputację, więc na wierzch wychodzi… ostrożność. Teoretycznie nie ma to żadnego związku z potencjalnymi ograniczeniami ze strony Ameryki. Mate X może pracować zarówno pod kontrolą Androida, jak i Ark OS. Niemniej firma przyznaje, że woli w tym modelu pozostać przy Robociku.

Zobacz też: Xiaomi Mi 9T już w Europie!

Zainteresowani kupnem smartfona za ponad 10 tysięcy złotych z elastycznym wyświetlaczem po prostu muszą poczekać. Niemniej Huawei podaje konkretne terminy. Lepiej poczekać do września i ponownie przesunąć czy tak, jak Samsung, trzymać klientów w niepewności? Co według Was jest lepiej odbierane?

 

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.