Seria Pixel 3a to najnowsze dzieła Google, na których oficjalną premierę czekaliśmy ponad pół roku, wiedząc o nich praktycznie wszystko. Amerykanie postanowili zaatakować niższą półkę cenową poprzez zmniejszenie wydajności i tańszą obudowę. Niezmienione zostały zalety aparatu czy też oprogramowania. Mimo wszystko, żeby tradycji Google stało się zadość, tak na wierzch zaczyna wychodzić niedopracowanie niektórych elementów. Już pisaliśmy o losowych przerwach w działaniu systemu, a teraz do gry wchodzi problem z wykonaniem Pixela 3a.

Po co precyzja wykonania, kiedy liczą się oszczędności, czy kolejny problem Pixela 3a

Budowa serii Pixel 3a to jeden z tych punktów, na którym Google pozwoliło sobie zaoszczędzić. Dlatego front nie ochrona Gorilla Glass, a szkło Dragontrail. Z kolei sama obudowa nie jest szklano-aluminiowa, a wykonana z tworzyw sztucznych. Jak możecie zauważyć na powyższym przykładzie, jedna z najpopularniejszych YouTuberek z branży technologicznej zauważyła niesymetryczne otwory na głośnik, złącze USB-C i mikrofon. Po prostu jest to zrobione krzywo. W odpowiedziach można znaleźć osoby, które zarówno potwierdzają, jak i zaprzeczają, jakoby ich egzemplarze Pixela 3a zostały wykonane w taki sam sposób. Tym sposobem mamy do czynienia z loterią.

Zobacz też: Poznajcie Huawei P20 Lite (2019), czyli domyśl się, po co w ogóle jest ten smartfon.

Oczywiście trzeba się przypatrzeć lub wiedzieć o tym, aby w ogóle zwracać uwagę na taką precyzję wykonania. Pedanci niewątpliwie już odrzucili Pixela 3a, ale na pewno taka krzywizna nie wpływa negatywnie na użytkowanie. Po prostu pokazuje to, że Google nie zależy specjalnie na jakości. Oczywiście może to też być tylko wadliwa seria.

 

Źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.