terminal w windows

Microsoft przebudowuje terminal, żeby był bardziej przystępny

Newsy

Podczas konferencji Microsoft Build w Seattle firma ogłosiła nowy, znacznie lepszy terminal dla systemu Windows 10. Będzie zawierał on nowe funkcje i opcje personalizacji. Do konsumentów ma trafić w czerwcu tego roku.

Nowy terminal w Windowsie

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Program będzie miał wiele zakładek, motywów i opcji dostosowywania. Będzie wykorzystywał różne czcionki i emoji oraz oferował akcelerowane przez GPU renderowanie tekstu. Motywy mogą być stosowane do różnych zakładek. Kolejną ciekawą opcją są rozszerzenia i dodatki, które będą mogły znacznie rozszerzyć funkcjonalność nowego terminala. Według zapewnień Microsoftu terminal sprawi, że linia poleceń będzie lepsza w systemie Windows, zwłaszcza dla osób wykorzystujących PowerShell, Cmd, Windows Subsystem for Linux (WSL) i wszystkie formy aplikacji wiersza poleceń. Windows Terminal nie zastąpi od razu istniejącego Command Prompt, dzięki temu nie wystąpią problemy z kompatybilnością. Chociaż Microsoft podkreśla, że chce, żeby nowy terminal stał się preferowaną aplikacją.

Zobacz też: Microsoft zmusi Cię do Windowsa 10. Za system Windows 7 zapłacisz

Jest to dalszy ciąg integracji Windowsa z Linuxem. Wczoraj pisałem o tym, że Microsoft chce całkowicie zintegrować Windowsa z jądrem Linux. Jak widać, firmie naprawdę zależy na przyciągnięciu do siebie osób pracujących na Linuxie. Pozostaje jednak pytanie, czy takie osoby dadzą się skusić? W końcu mogą wciąż korzystać z Linuxa i to całkowicie za darmo. Co mogłoby ich skłonić do zmiany platformy na Microsoft? Na pewno jednak skorzystają na tym osoby, które z jakichś powodów muszą pracować na Windowsie i jednocześnie korzystać z terminalu Linuxowego.

Źródło: Tomshardware


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x