Samsung Galaxy A 2021

Galaxy A20e – Samsung znów komplikuje nazewnictwo

Newsy

Nowa seria Galaxy A miała być nowym wejściem Samsunga na szeroko pojętą średnią półkę. Tak naprawdę obejmuje ona urządzenia najtańsze, jak i te, które kosztują niewiele więcej od smartfonów flagowych. Przy okazji w przeciwieństwie do wcześniejszej serii A, obecne smartfony sygnowane tą literą mają dobry stosunek ceny do jakości.

Samsung Galaxy A20e, jaki on ma sens?

galaxy a20e

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Kolejną kwestią było uproszczenie nazewnictwa. Zasada miała być banalnie łatwa: im wyższy numer, tym lepszy model dostajemy. Tymczasem Samsung przygotowuje model Galaxy A20e. I zaczynają rodzić się pytania: czym on się różni od Galaxy A20? Jest wydajniejszy? A może słabszy? O co w tym modelu chodzi? O ile sama nazwa dla przeciętnego konsumenta może być myląca, tak samo urządzenie, jak najbardziej ma sens.

Zobacz też: Dopiero w 2020 roku nastąpi rewolucja w wyświetlaczach iPhone’ów

W przypadku modelu podstawowego Galaxy A20 dostajemy naprawdę przyjemne parametry oraz ogromny 6,4-calowy wyświetlacz. Natomiast Samsung Galaxy A20e zostanie wyposażony w ekran znacznie mniejszy, bo już 5,8-calowy. Jeśli zaś chodzi o pozostałe parametry, mają one wyglądać niemal bliźniaczo z modelem podstawowym:

  • Układ Exynos 7884
  • 3 GB RAM
  • 32 GB pamięci wewnętrznej
  • Aparat główny z modułem 13 Mpix i sensorem głębi 5 Mpix
  • Aparat selfie 8 Mpix
  • Bateria 3000 mAh

Zmniejszeniu jednak ulegnie bateria. Model Galaxy A20 został wyposażony w akumulator o pojemności 4000 mAh. W przypadku Samsunga Galaxy A20e dostajemy ogniwo o 1000 mAh mniejsze. Należy jednak pamiętać, że ten smartfon będzie także zauważalnie mniejszy, więc gdyby producent chciał zastosować w nim identyczny akumulator, urządzenie musiałoby być grubsze.

Źródło: gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x