Nowa seria Galaxy A miała być nowym wejściem Samsunga na szeroko pojętą średnią półkę. Tak naprawdę obejmuje ona urządzenia najtańsze, jak i te, które kosztują niewiele więcej od smartfonów flagowych. Przy okazji w przeciwieństwie do wcześniejszej serii A, obecne smartfony sygnowane tą literą mają dobry stosunek ceny do jakości.

Samsung Galaxy A20e, jaki on ma sens?

galaxy a20e

Kolejną kwestią było uproszczenie nazewnictwa. Zasada miała być banalnie łatwa: im wyższy numer, tym lepszy model dostajemy. Tymczasem Samsung przygotowuje model Galaxy A20e. I zaczynają rodzić się pytania: czym on się różni od Galaxy A20? Jest wydajniejszy? A może słabszy? O co w tym modelu chodzi? O ile sama nazwa dla przeciętnego konsumenta może być myląca, tak samo urządzenie, jak najbardziej ma sens.

Zobacz też: Dopiero w 2020 roku nastąpi rewolucja w wyświetlaczach iPhone’ów

W przypadku modelu podstawowego Galaxy A20 dostajemy naprawdę przyjemne parametry oraz ogromny 6,4-calowy wyświetlacz. Natomiast Samsung Galaxy A20e zostanie wyposażony w ekran znacznie mniejszy, bo już 5,8-calowy. Jeśli zaś chodzi o pozostałe parametry, mają one wyglądać niemal bliźniaczo z modelem podstawowym:

  • Układ Exynos 7884
  • 3 GB RAM
  • 32 GB pamięci wewnętrznej
  • Aparat główny z modułem 13 Mpix i sensorem głębi 5 Mpix
  • Aparat selfie 8 Mpix
  • Bateria 3000 mAh

Zmniejszeniu jednak ulegnie bateria. Model Galaxy A20 został wyposażony w akumulator o pojemności 4000 mAh. W przypadku Samsunga Galaxy A20e dostajemy ogniwo o 1000 mAh mniejsze. Należy jednak pamiętać, że ten smartfon będzie także zauważalnie mniejszy, więc gdyby producent chciał zastosować w nim identyczny akumulator, urządzenie musiałoby być grubsze.

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.