Czytnik linii papilarnych LCD Xiaomi

Redmi Note 7 Pro tylko dla wybrańców. Czy to wielka strata?

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Redmi Note 7 okazał się istnym hitem. Jeszcze w ramach szybkich wyprzedaży przed sklepową premierą tego urządzenia rozszedł się w liczbie miliona sztuk. Jest to jeden z najlepszych wyborów, jeśli dysponujemy kwotą poniżej 1000 zł. Dodatkowo właśnie dziś rozpoczęła się sprzedaż Redmi Note 7 w Polsce.

Nie dla nas Redmi Note 7 Pro

Redmi Note 7 PRO dostępność

Mimo tego, że już od dzisiaj można kupić Redmi Note 7 w wariancie zawierającym 4 GB RAM 64 GB pamięci masowej za 899 zł, to wiele osób postanowiło się wstrzymać do premiery jego ulepszonej wersji — Redmi Note 7 Pro. Niestety mamy dla tych osób złą wiadomość. Smartfon ten będzie sprzedawany wyłącznie w Chinach oraz Indiach. Wybór nie jest przypadkowy. Tamtejsze rynki wciąż notują wzrosty, w przeciwieństwie do większości świata, gdzie sprzedaż smartfonów ma się coraz gorzej. Warto także zaznaczyć, że Redmi Note 7 dla Indii jest wybrakowany. Kiedy reszta świata dostałą smartfon z aparatem 48 Mpix, to Hindusi mogli się zadowolić wersją z matrycą 12 Mpix. Można więc powiedzieć, że zasługują na takie zadośćuczynienie.

Zobacz też: Najlepszy telefon do 500 złotych – Xiaomi zostawiamy z boku

Jeśli chodzi o różnice pomiędzy wersją standardową i wersją pro, to znajdują się one głównie w środku. Po pierwsze najdroższy wariant Redmi Note 7 ma 64 GB pamięci wbudowanej. Natomiast Redmi Note 7 Pro może się pochwalić już 128 GB pamięci masowej. Największa różnica jednak tkwi w zastosowanym procesorze. Redmi Note 7 pracuje pod kontrolą układu Snapdragon 660, a Redmi Note 7 Pro wykorzystuje Snapdragona 675. Mimo dość zbliżonej numeracji znacznie się od siebie różnią. Snapdragon 660 pracuje pod kontrolą rdzeni Kyro 260 wytworzonych w procesie litograficznym 14 nm oraz ma układ graficzny Adreno 512. Snapdragon 675 wykorzystuje rdzenie Kyro 460 wytworzone w procesie 11 nm i ma układ graficzny Adreno 612. Z tego powodu nie tylko jest wydajniejszy od wyżej wymienionego modelu, ale także wygrywa w testach wydajności ze Snapdragonem 710, który jest pozycjonowany jako układ dedykowany dla wyższej półki cenowej. Mimo to Redmi Note 7 jest bardzo dobrym wyborem, a oferowany przez niego zapas mocy powinien wystarczyć mniej wymagającym użytkownikom na kilka lat.

Źródło: gsmarena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy