Xiaomi Mint Launcher zawitał do Sklepu Play – liczy się prostota

Łukasz Pająk Newsy 2019-03-22

Xiaomi to firma, która lubi się rozdrabniać, robić wszystko, co zaskakująco nie kończy się źle. Przynajmniej tak to wygląda z perspektywy konsumentów, którzy mają ogromny wybór w stosunkowo niskiej cenie. Jednak nie o sprzęcie tym razem, a o oprogramowaniu. Chińczycy ewidentnie kojarzeni są z MIUI, które niegdyś było określane mianem ubogiej kopii iOS, ale to już dawno się zmieniło. Mimo wszystko firma chce zaproponować pewną odskocznię i tym sposobem pojawia się Xiaomi Mint Launcher.

Xiaomi Mint Launcher w Sklepie Play, ale… niedostępny

Oczywiście wyjaśnijmy sobie, że launcher (Xiaomi Mint Launcher), a nakładka (MIUI) to nie synonim. Do rzeczy, sama marka Mint w nomenklaturze Xiaomi została już wykorzystana — w końcu powinniście znać Mint Browser. Nowy launcher wykorzystuje te same cechy, co wspomniana przeglądarka internetowa, czyli lekkość i prostota. Do tego można uznać, że Mint Launcher jest bardziej europejski, bo w standardzie oferuje listę aplikacji. Może ona kategoryzować aplikacje czy też je ukrywać. Możemy dostosowywać wielkość ikon i… to tak naprawdę wszystko z tematu personalizacji. Ok, możemy też narzucać style tych ikon. Niewiele, bo też nie jest to rozbudowana aplikacja.

xiaomi mint launcher

Zobacz też: Nowe iPady zaprezentowane! Ok, teoretycznie nowe.

Xiaomi Mint Launcher jest dostępny w Sklepie Play, ale kompatybilność jest naprawdę ograniczona. Dlatego łatwiej zainstalować ją z APK Mirror. Co dalej z marką Mint? Mamy już przeglądarkę, launcher, więc kolejnym krokiem powinien być…

Źródło: Android Police • xpatryk89

  Jeśli macie Xiaomi lub podmarke Pocophone to wiecie, że jest już od co najmniej kilku miesięcy, ja go sobie aktualizuje w GP od września gdy kupiłem Poco F1 Może teraz zwyczajnie rozszerzyli kompatybilność…

 • sainox

  patrzę na te zdjęcia i zastanawiam się czym to się różni od POCO Launcher (który używam na Xiaomi mi mix 2)

 • mindla

  Tylko ludy azjatyckie potrafią zrobić nakładkę na Android w której aplikacje nie są posortowane w jakiś rozsądny sposób w tym według alfabetu.
  Wiem jak wygląda MIUI Bo mam Xiaomi, wiem jak wygląda EMIU bo z Huawei też ma do czynienia.
  Jak można coś takiego zrobić że nie ma sortowania według alfabetu, na moim Xiaomi miałem niedawno 112 aplikacji i tyleż ikon na pulpicie i weź tu szukaj ikony jeśli nie jest ustawiona alfabetycznie.
  Jak można coś takiego zrobić w Europie czy Stanach takie durne pomysły nie mają żadnych szans a w Azji są na topie.
  Na szczęście mam Nova launcher prime i on załatwia sprawę.

  • nieznaju

   Piękny komentarz. Tyle tekstu, praca naukowa wręcz i podsumowanie kompletnie z tyłka – ‚se ściągłem nowę’.

   • mindla

    To przekonaj kogoś że sortowanie ikon według alfabetu to zły pomysł.
    Bo według Xiaomi i Huawei to zły pomysł skoro go nie stosują i nawet nie dają wyboru.

    • Kahkeshan

     A Apple daje?

     • mindla

      Apple nie jest żadnym wzorem do naśladowania, że go wymieniasz jako wyrocznię.

    • sainox

     jak dla mnie jest wiele innych lepszych metod sortowania od zwykłego starego sortowania alfabetycznego.
     ja najczęściej używam albo kategorii albo częstotliwości używania.
     ale może mam po prostu mentalność i rozumowanie nie pasujące do EU tylko raczej do Azji (o czym przekonałem się już wiele razy)

   • k3rnel-pan1c

    Nie wiem jak można bronić typowych chińskich nakładek. Tam nie ma ani kszty UX, tylko uproszczona kopia innych rozwiązań bez potrzebnych usprawnień.

   • nieznaju

    Wy chyba nie zrozumieliście, co ja napisałem 😛

   • mindla

    Jeśli już to kupiłem, nova prime jest płatna ale warta tych 1.79 wydanych w promocji.

    • nieznaju

     Mi chodziło o to narzekanie na stockowy launcher, skoro można ściągnąć alternatywny. I po takim wywodzie widzę, że jednak taki ściągnąłeś. Trochę mi się to kupy nie trzyma z tym podsumowaniem twojej wypowiedzi. Sam używam Evie i sobie chwalę

  • teges

   Tam nie można stosować alfabetycznie, bo nie ma szuflady aplikacji, masz tylko pulpit. W iPhone na iOS jest tak samo.
   Jest to samo w sobie głupie i wprowadza bałagan.
   Nie ważne jaki launcher jest na telefonie, to i tak Nova launcher jest lepsza i warto ją zainstalować. Szczególnie gdy zmieniamy telefon lub czyścimy, to wszystkie ikonki i widgety wracają na miejsce automatycznie.

   • mindla

    IPhone mnie zupełnie nie interesuje, ale nawet na domyślnym luncherze od Android jest sortowanie według alfabetu i mimo że to prosty luncher to jednak jest porządek i łatwo odszukać ikonkę aplikacji.

    • teges

     Opisałem ci dlaczego się nie da.
     Szuflady aplikacji nie ma tam w ogóle i dlatego.

  • Kahkeshan

   Nova taka zaawansowana a aplikacji w szufladzie nie można ustawić inaczej niż alfabetycznie. No słabo, bardzo słabo.

   • mindla

    A jak według ciebie ma się inaczej sortować jak nie według alfabetu? Może daj jakiś pomysł tylko rozsądny jak inaczej sortować.

    • Kahkeshan

     Ręcznie według uznania, w zależności od częstotliwości używania, kategoriami. Sposobów jest dużo, trzeba tylko pomyśleć (co jak widać Ci nie wychodzi).

     • mindla

      Najlepszy sposób czyli alfabetycznie jest, fakt trzeba jeszcze znać ten alfabet. Za komuny tego wymagali teraz to pewnie różnie z tym jest. Widzę jakie teraz orły kończą szkoły kiedyś to by powtarzał klasy a dzisiaj zalicza bez kłopotu.

     • Kahkeshan

      Czyli anon z internetu mówi, że to najlepszy sposób i tak jest, koniec kropka, inne sposoby to dno? Nie rozśmieszaj mnie. Lepszy jesteś niż Bałtroczyk z kabaretu.

     • arokub

      Najlepszy bo? Alfabet znam, szkoły jakieś pokończyłem, w tym wyższą ze złotą odznaką absolwenta, więc pierwszy z brzegu tłuk chyba nie jestem, ale brakuje mi sortowania ręcznego 😉

     • arokub

      Pełna zgoda, używam Novy, ale z ciekawości od czasu do czasu sprawdzam inne i wracam do Novy, bo mi najbardziej pasuje. Pomimo wielu zalet, brakuje niekiedy sortowania ręcznego.x