Xiaomi Mint Launcher zawitał do Sklepu Play – liczy się prostota

Łukasz Pająk Newsy 2019-03-22

Xiaomi to firma, która lubi się rozdrabniać, robić wszystko, co zaskakująco nie kończy się źle. Przynajmniej tak to wygląda z perspektywy konsumentów, którzy mają ogromny wybór w stosunkowo niskiej cenie. Jednak nie o sprzęcie tym razem, a o oprogramowaniu. Chińczycy ewidentnie kojarzeni są z MIUI, które niegdyś było określane mianem ubogiej kopii iOS, ale to już dawno się zmieniło. Mimo wszystko firma chce zaproponować pewną odskocznię i tym sposobem pojawia się Xiaomi Mint Launcher.

Xiaomi Mint Launcher w Sklepie Play, ale… niedostępny

Oczywiście wyjaśnijmy sobie, że launcher (Xiaomi Mint Launcher), a nakładka (MIUI) to nie synonim. Do rzeczy, sama marka Mint w nomenklaturze Xiaomi została już wykorzystana — w końcu powinniście znać Mint Browser. Nowy launcher wykorzystuje te same cechy, co wspomniana przeglądarka internetowa, czyli lekkość i prostota. Do tego można uznać, że Mint Launcher jest bardziej europejski, bo w standardzie oferuje listę aplikacji. Może ona kategoryzować aplikacje czy też je ukrywać. Możemy dostosowywać wielkość ikon i… to tak naprawdę wszystko z tematu personalizacji. Ok, możemy też narzucać style tych ikon. Niewiele, bo też nie jest to rozbudowana aplikacja.

xiaomi mint launcher

Zobacz też: Nowe iPady zaprezentowane! Ok, teoretycznie nowe.

Xiaomi Mint Launcher jest dostępny w Sklepie Play, ale kompatybilność jest naprawdę ograniczona. Dlatego łatwiej zainstalować ją z APK Mirror. Co dalej z marką Mint? Mamy już przeglądarkę, launcher, więc kolejnym krokiem powinien być…

 

Źródło: Android Police

x