xiaomi mint browser

Xiaomi prezentuje Mint Browser — przeglądarka dla doceniających lekkość

Newsy

W Sklepie Play znajdziemy od groma różnorakich przeglądarek internetowych. Każda z nich ma swoich zwolenników i przeciwników, choć niewątpliwie większość użytkowników korzysta z tego, co dostaje na start, czyli Google Chrome. Jednak nie ma co ukrywać, że nie jest to idealny produkt. Dla wielu może okazać się najzwyczajniej w świecie za ciężki, przeładowany niepotrzebnymi funkcjami. Dla takich też osób Xiaomi stworzyło Mint Browser, czyli niesamowicie lekką i wyposażoną w teoretycznie niezbędną funkcjonalność.

Xiaomi Mint Browser ma jeden cel — bycie lekką i szybką przeglądarką internetową

Czym się objawia lekkość Xiaomi Mint Browser? Sam instalator waży poniżej 10 MB, co już jest niezłym wyróżnikiem. Oczywiście nie mogło też zabraknąć kompresji przesyłanych danych, aby oszczędzać nasz pakiet internetowy. Co więcej, firma zadbała o zakładki, tryb prywatny, czytania i wyszukiwanie głosowe. Możemy też symulować różne urządzenia, aby jak najlepiej dostosować oglądaną przez nas witrynę. Żadna z tych funkcji nie jest odkrywcza, bo też taka być nie miała. Xiaomi zależało przede wszystkim na starszych urządzeniach, na których Mint Browser działa po prostu szybko.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Zobacz też: HTC Desire 12s zaprezentowany!

Zainteresowani sprawdzeniem Xiaomi Mint Browser mogą pobrać tę przeglądarkę bezpośrednio ze Sklepu Play lub APK Mirror. Jak się nie trudno domyślić, jest ona darmowa, chociaż niektórzy już spodziewają się pojawienia reklam w tym programie, jak ma to miejsce w samym MIUI i telewizorach od Chińczyków. Oczywiście w Polsce nie jest to zauważalne, ale ekspansja Xiaomi jest niunikniona.

 

Źrodło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x