Apple

Apple prezentuje nowe iPady. Niby nowe, a dobrze znane

4 minuty czytania
Komentarze

„Zaraz wracamy. Wprowadzamy zmiany w Apple Store. Zajrzyj do nas wkrótce”. Taka informacja witała odwiedzających witrynę firmy z Cupertino od samego rana. Wiadome było jedno – zobaczymy nowe produkty. Tylko jakie? Plotek było sporo. Nowe iPady, odświeżone komputery iMac albo może nowe wersje akcesoriów do iPhone’ów czy Apple Watch. Praktycznie pewne wydawało się wprowadzenie długo wyczekiwanych AirPodsów drugiej generacji, nie mówiąc o bezprzewodowej macie ładującej AirPower. Krótko po godzinie trzynastej sklep ruszył. Pomysłów i przypuszczeń było dużo, jednak przełożyło się to na dwa nowe produkty – z tej samej kategorii. Ewidentnie widać, że na konferencji 25 marca Apple skupi się tylko i wyłącznie na serwisie VOD. Choć nie sądzę, żeby te, które dziś wprowadzono do sklepu mogłyby przyćmić usługę. W każdym razie dziś otrzymaliśmy dwa nowe iPady. Obydwa skonstruowane według tego samego pomysłu.

Zobacz także: Najlepszy telefon Xiaomi do 500 złotych

Apple prezentuje nowego iPada Air

Nazwa może być doskonale znana. Przecież już kiedyś produkowano urządzenie o takiej nazwie, a potem jego drugą generację. Czy najnowszy tablet możemy uznać za ich spadkobiercę? Wydaje się, że nie do końca. Nowy iPad Air otrzymał wyświetlacz Retina o przekątnej 10,5-cala. Jego waga to 456 g, a grubość 6,1 mm. Tablet co ciekawe w dalszym ciągu dysponuje złączem słuchawkowym. Wyposażono go w głośniki stereo. Tak jak poprzednie iPady do odblokowywania służy czytnik linii papilarnych Touch ID. Jest też wsparcie dla Apple Pencil, ale pierwszej generacji oraz klawiatury Smart Keyboard.

Apple

Z tyłu obudowy znajdziemy aparat 8 MPx ze światłem f/2,4, a z przodu 7 MPx. Czy czegoś Wam to wszystko nie przypomina? To dokładnie ta sama obudowa i większość podzespołów co w przypadku iPada Pro 10,5. Złącze Lightning też pozostało na miejscu. Mimo zastąpienia go jesienią minionego roku przez model 11-calowy, widniał jeszcze w ofercie. Teraz zastępuje go zmodernizowane urządzenie z nową nazwą i bardziej atrakcyjną ceną. Największą nowością iPada jest jego procesor. Napędza go ten sam układ co iPhone’a XS czyli A12 Bionic. Dostępne są trzy kolory – gwiezdna szarość, srebrny oraz złoty.

Apple

Apple wreszcie pokazuje iPada mini 5

Wydawało się to niemożliwe, ale jednak się stało. Przed nami piąta generacja iPada mini – kolejna z tym samym designem oraz Touch ID. Jednak praktycznie wszystkie podzespoły są nowe. Urządzenie napędzane jest przez ten sam układ co większego, pokazanego dzisiaj brata czyli A12 Bionic. Firma chwali się, że procesor zapewnia trzy razy wyższą wydajność i dziewięć razy szybszą grafiką. 7,9-calowy wyświetlacz Retina zyskał technologię True Tone, która oszczędzi nasze oczy oraz szeroką gamę kolorów P3. Jest też o 25% jaśniejszy niż ten w poprzedniku.

Apple

Drugą najważniejszą nowością jest możliwość obsługi za pomocą Apple Pencil, również pierwszej generacji – jak w przypadku iPada Air. Identyczny jak w tym modelu jest zestaw kamer – 8 MPx ze światłem f/2,4 z tyłu, a z przodu 7 MPx. Złącze słuchawkowe oraz Lightning również pozostały na swoich miejscach. Dostępna kolorystyka jest identyczna jak w przypadku większego modelu.

Apple

Znamy polskie ceny iPada Air oraz iPada mini 5

Obydwie dzisiejsze nowości skonstruowany według tej samej zasady. Mamy znaną obudowę, w którą opakowano nowy procesor. Obydwa urządzenia raczej uzupełniają pewną lukę i nie będą pewnie zbyt ważnymi produktami w ofercie Apple. iPad Air to tańsza alternatywa dla nowych modeli Pro. iPad mini będzie konkurował z iPadem wyposażonym w ekran 9,7-cala. Ten ostatni nie dostał dziś żadnego odświeżenia. Zarówno iPad Air jak i iPad mini 5 dostępne są w wersjach Wi-Fi oraz Wi-Fi + Cellular oraz z pamięcią wbudowaną 64 GB albo 256 GB. Nowe urządzenia można już zamawiać w sklepie Apple. Poniżej znajdziecie ceny.

iPad mini 64 GB Wi-Fi – 1899 zł

iPad mini 64 GB Wi-Fi + Cellular – 2499 zł

iPad mini 256 GB Wi-Fi – 2699 zł

iPad mini 256 GB Wi-Fi + Cellular – 3299 zł

iPad Air 64 GB Wi-Fi – 2499 zł

iPad Air 64 GB Wi-Fi + Cellular – 3099 zł

iPad Air 256 GB Wi-Fi – 3299 zł

iPad Air 256 GB Wi-Fi + Cellular – 3899 zł

Źródło: Apple

Motyw