Mamy już marzec 2019 roku, więc wydawać by się mogło, że Androida 9 Pie powinien mieć już każdy w miarę nowy telefon. Niestety, nie w świecie Androida. Wiele osób wciąż czeka na upragnioną aktualizację, jednak oczekiwania dla posiadaczy Samsunga Galaxy A9 właśnie się skończyły. Zeszłoroczny „średniak” otrzymał właśnie aktualizację do Androida 9 Pie.

Samsung Galaxy A9 już z Androidem 9 Pie

android oreo pie

Android 9 Pie zawitał na Galaxy A9. Co ciekawe, Samsung jako pierwsze państwo, w którym udostępni tę aktualizację wybrał… Polskę. Z tego co mi wiadomo, to na chwilę obecną jesteśmy też jedynymi, którzy mogą się cieszyć „Ciachem” na tym smartfonie. Przejdźmy jednak do rzeczy: najnowsza aktualizacja została oznaczona numerem A920FXXU1BSC5 i wraz z Androidem 9 Pie wprowadza także lutowe poprawki zabezpieczeń.

Zobacz także: Nvidia przestaje wspierać wybrane karty graficzne w laptopach

Aktualizacja jest dostępna przez OTA, a więc jeśli posiadasz ten smartfon z wolnej dystrybucji (czyt. kupiłeś go w sklepie, a nie u operatora), to koniecznie sprawdź w ustawieniach telefonu, czy już do Ciebie nie zawitała. Warto jeszcze wspomnieć, że oczywiście nie każdy otrzyma ją w tym samym czasie, ponieważ tego typu aktualizacje zwykle są rozprowadzane falami. Właściciele Galaxy A9 wraz z nową aktualizacją mogą się spodziewać przede wszystkim One UI, czyli nowej nakładki Samsunga, która wprowadza szereg nowości i usprawnień. A Ty otrzymałeś już Android 9 Pie? Daj znać w komentarzach!

Źródło: sammobile

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.