Jak zmienił się wygląd One UI (Pie) w stosunku do Samsung Experience (Oreo)?

Łukasz Pająk Newsy 2019-01-04

Dzisiaj poinformowałem Was, że Samsung postanowił wydać Androida Pie na kolejne swoje urządzenie. Tym razem padło na Galaxy Note9, którego użytkownicy mogą poznawać nowe funkcje, ale też przyzwyczajać się do nowej nakładki — One UI. Jak bardzo zmienia ona wygląd systemu w stosunku do swojego poprzednika z Oreo, Samsung Experience? Poznajmy podstawowe różnice i nowe podejście do budowania interfejsu przez Koreańczyków.

Oreo odchodzi, przychodzi Pie — żegnamy Samsung Experience, poznajemy One UI

Zgodnie ze wszelkimi założeniami, interfejs w rozumieniu Samsunga stał się prostszy i zdecydowanie bardziej płaski. Ma on też być przede wszystkim unikalny, jak sama nazwa wskazuje. Czy to może się podobać? To oczywiście kwestia gustu, ale patrząc na powyższe przykłady, to zdecydowanie są to zmiany na plus. Przede wszystkim zmianę na plus odczują użytkownicy smartfonów z największymi wyświetlaczami, czyli Galaxy Note9 i Galaxy S9+. Wszelkie elementy są teraz bliżej krawędzi, co ułatwi ogólną obsługę. Do tego najważniejsze przełączniki stały się po prostu większe. Jeśli jednak najbardziej ma Was drażnić pozioma lista ostatnich aplikacji, to nie wieszajcie psów na Samsunga — to nowość od Google w ramach Android Pie.

Zobacz też: Który producent najszybciej aktualizuje swoje smartfony?

Jeśli zastanawiacie się, kiedy Wasz smartfon lub tablet od Koreańczyków otrzyma Android Pie z One UI, to zapoznajcie się z oficjalnym harmonogramem Samsunga. Na razie firma przyspiesza, więc możecie potraktować podane daty, jako ostateczne. Niemniej na końcu chciałbym się Was zapytać, co sądzicie o zmianach w One UI? To już zdecydowanie nie TouchWiz, prawda?

Źródło: SamMobile • Serpher

  Jak dotąd to najbrzydsza nakładka Samsunga, szczególnie w Ciemnym Trybie (niebieska dioda rozmazuje boksy). Nie mniej jednak w kwestii obsługi, to absolutna rewelacja!

 • Paweł Piotrowski

  A jak ładnie zacina 😉

 • Piotr “Piter” Jankowski

  One ui ma brzydkie ikonki. Ikony wyglądają jakby były z tanich chińskich smartfonów zabawkowych, strasznie brzydkie to Mi się nie podoba

 • Pietr

  Jest tam czarny motyw na pokładzie w dzisiejszych Szajsungach? Bo myślę o S8/S9.

  • k3rnel-pan1c

   Jest 🙂

 • Tomek Sobczak

  Jak dla mnie to zmiany na minus. Pierwszy raz od czasu kiedy mam samsunga, a jest to ponad 9 lat, nie zainstaluję aktualizacji… Ta płaskość jest paskudna… Samsung Experience wyróżniał się na tle konkurencji… teraz już dużo mniej…

  • RPP

   Ja również uważam, że nowa nakładka jest brzydsza od Experience, szczególnie ikonki są jakby z ubiegłej epoki, a wręcz przypominają ikonki ze starych wydań Androida. Mam nadzieję, że Samsung w pakiecie da również ikonki z poprzedniej nakładki. Mam również zastrzeżenia do czcionki, ale ona może inaczej się prezentować w telefonie, a inaczej na zrzutach.

   • k3rnel-pan1c

    Ikony nie zmienią się, ale zapewne ktoś zrobi lepszy pakiet i wrzuci do Samsung Themes.x