Dzisiaj poinformowałem Was, że Samsung postanowił wydać Androida Pie na kolejne swoje urządzenie. Tym razem padło na Galaxy Note9, którego użytkownicy mogą poznawać nowe funkcje, ale też przyzwyczajać się do nowej nakładki — One UI. Jak bardzo zmienia ona wygląd systemu w stosunku do swojego poprzednika z Oreo, Samsung Experience? Poznajmy podstawowe różnice i nowe podejście do budowania interfejsu przez Koreańczyków.

Oreo odchodzi, przychodzi Pie — żegnamy Samsung Experience, poznajemy One UI

Zgodnie ze wszelkimi założeniami, interfejs w rozumieniu Samsunga stał się prostszy i zdecydowanie bardziej płaski. Ma on też być przede wszystkim unikalny, jak sama nazwa wskazuje. Czy to może się podobać? To oczywiście kwestia gustu, ale patrząc na powyższe przykłady, to zdecydowanie są to zmiany na plus. Przede wszystkim zmianę na plus odczują użytkownicy smartfonów z największymi wyświetlaczami, czyli Galaxy Note9 i Galaxy S9+. Wszelkie elementy są teraz bliżej krawędzi, co ułatwi ogólną obsługę. Do tego najważniejsze przełączniki stały się po prostu większe. Jeśli jednak najbardziej ma Was drażnić pozioma lista ostatnich aplikacji, to nie wieszajcie psów na Samsunga — to nowość od Google w ramach Android Pie.

Zobacz też: Który producent najszybciej aktualizuje swoje smartfony?

Jeśli zastanawiacie się, kiedy Wasz smartfon lub tablet od Koreańczyków otrzyma Android Pie z One UI, to zapoznajcie się z oficjalnym harmonogramem Samsunga. Na razie firma przyspiesza, więc możecie potraktować podane daty, jako ostateczne. Niemniej na końcu chciałbym się Was zapytać, co sądzicie o zmianach w One UI? To już zdecydowanie nie TouchWiz, prawda?

 

Źródło: SamMobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.