samsung one ui

Jak zmienił się wygląd One UI (Pie) w stosunku do Samsung Experience (Oreo)?

Newsy

Dzisiaj poinformowałem Was, że Samsung postanowił wydać Androida Pie na kolejne swoje urządzenie. Tym razem padło na Galaxy Note9, którego użytkownicy mogą poznawać nowe funkcje, ale też przyzwyczajać się do nowej nakładki — One UI. Jak bardzo zmienia ona wygląd systemu w stosunku do swojego poprzednika z Oreo, Samsung Experience? Poznajmy podstawowe różnice i nowe podejście do budowania interfejsu przez Koreańczyków.

Oreo odchodzi, przychodzi Pie — żegnamy Samsung Experience, poznajemy One UI

Zgodnie ze wszelkimi założeniami, interfejs w rozumieniu Samsunga stał się prostszy i zdecydowanie bardziej płaski. Ma on też być przede wszystkim unikalny, jak sama nazwa wskazuje. Czy to może się podobać? To oczywiście kwestia gustu, ale patrząc na powyższe przykłady, to zdecydowanie są to zmiany na plus. Przede wszystkim zmianę na plus odczują użytkownicy smartfonów z największymi wyświetlaczami, czyli Galaxy Note9 i Galaxy S9+. Wszelkie elementy są teraz bliżej krawędzi, co ułatwi ogólną obsługę. Do tego najważniejsze przełączniki stały się po prostu większe. Jeśli jednak najbardziej ma Was drażnić pozioma lista ostatnich aplikacji, to nie wieszajcie psów na Samsunga — to nowość od Google w ramach Android Pie.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zobacz też: Który producent najszybciej aktualizuje swoje smartfony?

Jeśli zastanawiacie się, kiedy Wasz smartfon lub tablet od Koreańczyków otrzyma Android Pie z One UI, to zapoznajcie się z oficjalnym harmonogramem Samsunga. Na razie firma przyspiesza, więc możecie potraktować podane daty, jako ostateczne. Niemniej na końcu chciałbym się Was zapytać, co sądzicie o zmianach w One UI? To już zdecydowanie nie TouchWiz, prawda?

 

Źródło: SamMobile


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x