Gra zdalna z PS4 na iPhone

Gra zdalna od Sony przestaje być ekskluzywna dla jednej marki

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Gra zdalna jest przydatną opcją. Możliwość rozgrywki w innym pomieszczeniu lub w łóżku to przyjemny dodatek. Sam często korzystam z tej opcji dzięki GPD Win i gdyby nie ona, to grałbym znacznie mniej, niż robię to obecnie. Jeśli jednak mówimy o konsoli, to jest jeszcze jeden, poważny argument za grą zdalną: brak konieczności walki o telewizor w domu. Ktoś inny chce obejrzeć jakiś film, zawody sportowe albo odcinek serialu? Proszę bardzo, my możemy kontynuować rozgrywkę w innym miejscu.

Gra zdalna z PS4 na iPhone

Gra zdalna z PS4 na iPhone

Doskonale zdaje sobie z tego sprawę Sony, które od lat wspiera możliwość gry zdalnej. Pierwsze próby miały miejsce już przy duecie PS3 i PSP. Niestety, tylko niektóre gry wspierały grę zdalną na PSP, a brak drugiego analoga oraz wybrakowana liczba klawiszy względem pada od konsoli, nie sprzyjały zdalnej rozgrywce. Sytuację zmieniła premiera konsoli PS Vita, na której można było grać w dowolny tytuł z PS4 bez skrępowania. Nadal jednak można było się uskarżać na znacznie mniej ergonomiczne sterowanie niż w przypadku Dual Shocka. W końcu Vita to konsola przenośna, poza przyciskami musi zawierać jeszcze ekran oraz podzespoły, a wygoda trzymania jej w ręku jest równie istotna co wygoda trzymania jej w kieszeni. Nic więc dziwnego, że przegrywa z dedykowanym kontrolerem od Sony, którego jedynym zadaniem jest zapewnienie wygodnej rozgrywki.

Zobacz też: Chłodzenie wodne w smartfonach? Xiaomi dopiero się rozgrzewa

Dlatego też Sony udostępniło możliwość gry zdalnej przy pomocy smartfonu. Co prawda smartfon wypada pod względem wygody gorzej niż Vita, jednak Sony umożliwia zakup nakładki na pada, dzięki której jest możliwe mechaniczne połączenie kontrolera z telefonem. Umożliwia to grę niemal tak wygodną, jak na telewizorze. Przynajmniej pod względem sterowania, w końcu duży ekran pod tym względem wypada znacznie lepiej, niż ten smartfona. Jedyny szkopuł w tym, że jedynymi kompatybilnymi urządzeniami są smartfony od Sony. Na szczęście się to zmienia. Co prawda Xperie to nadal jedyne urządzenia na Androidzie wspierające grę zdalną z PS4, jednak Sony dodało wsparcie dla iPhone i iPada. Żeby korzystać z tej opcji, należy spełniać jeden warunek. Musimy mieć na swoim urządzeniu z iOS wersję 12.1 lub nowszą. 

Źródło: gsmarena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy