Nokia 6

Nokia 6 otrzymuje aktualizację do Androida 9 Pie

Newsy

Nokia wręcz słynie ze świetnego wsparcia swoich smartfonów. Na tle innych producentów firma naprawdę szybko i często wydaje aktualizacje. Użytkownicy Nokii 6 mogą się cieszyć, bo wspomniane urządzenie właśnie otrzymało Androida 9 Pie. Warto wspomnieć, że w ostatnim czasie Nokia udostępnia sporo aktualizacji – np. do Nokii 2. Co więcej, jeśli posiadasz urządzenie tego producenta, ale nie masz jeszcze „Ciacha”, to koniecznie sprawdź spis terminów, w których poszczególne smartfony Nokii otrzymają aktualizację do Androida 9 Pie.

Nokia 6 już z Androidem 9 Pie

„Dobrą nowinę” tradycyjnie przekazał na swoim profilu na Twitterze Juho Sarvikas. Niektórzy właściciele Nokii 6 z 2017 roku mogą już pobierać Androida 9 Pie, oczywiście przez OTA. „Niektórzy”, ponieważ aktualizacje tego typu zwykle rozprowadzane są falami, co oznacza, że nie wszyscy otrzymają je w tym samym czasie. Wydając tę aktualizację Nokia pokazała, że dotrzymała danego słowa o dwóch latach wsparcia.

Zobacz także: Samsung Internet z OneUI i ochroną prywatności

Nokia 6 działa pod kontrolą antycznego Snapdragona 430 i 3 GB RAM-u, a więc nie jest to najwyższa półka. Według pierwszych doniesień, Android 9 Pie poprawia jednak jej plynność działania. To jeszcze nie etap, by rozważać nieaktualizowanie urządzenia, tak jak właściciele Nokii 2, którzy otrzymali wybór – nowszy Android i gorsza płynność smartfona lub lepsza płynność i brak aktualizacji.

Źródło: phonearena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x