Nokia słynie z tego, że dba o swoich użytkowników wydając szybkie aktualizacje dla ich smartfonów. Wczoraj Juho Sarvikas poinformował na swoim profilu na Twitterze, że Nokia 5 dostała Androida 9 Pie. Jeszcze wcześniej firma opublikowała listę ujawniającą terminy, w których poszczególne smartfony Nokii otrzymają aktualizację do „Ciacha”. Teraz ten sam człowiek zabrał głos w sprawie Nokii 2, o którą pytało go wielu użytkowników.

Nokia 2 wkrótce dostanie Androida Oreo, ale to nie do końca dobra wiadomość

Tym razem Sarvikas także przemówił na Twitterze. Nokia 2 to najzwyklejszy budżetowiec. Smartfon, który nie grzeszy wydajnością. Dawno temu firma obiecała, że wyda dla niego Androida Oreo. Tak się w rzeczywistości stanie, jednak użytkownicy dostaną przy tym wybór. Właściciele wspomnianego smartfona będą mogli zainstalować Oreo i cieszyć się nowymi funkcjami, ale także denerwować gorszym działaniem urządzenia lub zostać na Androidzie Nougat, który wymaga nieco słabszych podzespołów. Mówiąc krótko: nowe funkcje lub wydajność.

Zobacz także: Flagowce z 2018 roku, które szczególnie warto teraz kupić

Powodem takiego stanu rzeczy są oczywiście wnętrzności Nokii 2 (m.in. 1 GB RAM), które nie są wystarczająco mocne, by poradzić sobie z Androidem Oreo w zadowalającej płynności. Jeśli jednak zdecydujecie się na aktualizację, to już wkrótce otrzymacie możliwość wyboru. Dokładna data wypuszczenia nowej wersji systemu dla tytułowego smartfona nie jest jeszcze znana.

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.