ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
windows 10 gry problem

Kolejne problemy z aktualizacją Windowsa 10

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Aktualizacje Windowsa 10 to coś, co zawsze wywołuje u mnie niepokój. Z jednej strony wiem, że powinienem je robić dla bezpieczeństwa swoich danych. Z drugiej, wiedziony doświadczeniami z poprzednim komputerem boję się problemów z działaniem urządzenia, które dotykały bardzo często mojego laptopa.

Problemy z aktualizacją windows 10

problemy z aktualizacją windows 10

Windows 10 nie cieszy się dobrą sławą wśród użytkowników. Trochę wynika to z przyzwyczajenia do Windowsa 7, ale w dużej mierze wynika z licznych błędów borykających system przy kolejnych aktualizacjach. Sam miałem szczęście trafić na problemy z Wi-Fi, z dodatkowym monitorem, z nieładowaniem się pulpitu. Co gorsza Microsoft utrudnia łatwe wyłączenie aplikacji w wersji Home. Powoduje to, że nie można wygodnie przeczekać aż problemy z aktualizacją Windowsa 10 zostaną rozwiązane.

Zobacz też: Windows 7 – jego czas jest policzony. Niech żyje Windows 10!

Zamiast tego zajmijmy się najnowszymi problemami Windowsa 10. Najnowsza aktualizacja oznaczona numerem KB4052623  miała usprawnić aplikację Windows Defender. Coś jednak poszło nie tak i u niektórych użytkowników zaczęła wywoływać poważny problem uniemożliwiający uruchomienie się systemu Windows 10. Nie jest znana dokładna liczba osób, u których pojawił się ten problem. Na razie Microsoft wycofał potwierdził jego występowanie, oraz wycofał aktualizację. Nie jest to jedyny problem z aktualizacją Windowsa 10. Funkcja AppLocker z powodu błędu potrafi blokować pobieranie jakichkolwiek plików z internetu. Na szczęście można to naprawić. Wystarczy wejść w  ustawienia zasad grupy i w ścieżce „%OSDrive%\ProgramData\Microsoft\Windows Defender\Platform\*” zmienić opcję na „Zezwól”.

Gorzej wygląda kwestia problemu z uruchomieniem systemu. W tym celu należy wejść do BIOS-u i wyłączyć funkcję Secure Boot. Po tym system uruchomi się normalnie. Nie jest to jednak pełne rozwiązanie problemu. Należy jeszcze w wierszu poleceń wpisać „%programdata%\Microsoft\Windows Defender\Platform\4.18.1901-7\MpCmdRun.exe” -revertplatform i zatwierdzić. To powinno przywrócić poprzednią wersję Windows Defender. Dla pewności można jeszcze sprawdzić czy usługa jest uruchomiona za pomocą polecenia sc query windefend . Następnie można wyłączyć komputer i ponownie uruchomić w BIOS-ie funkcję Secure Boot. Komputer teraz powinien uruchomić się normalnie.

Źródło: purepc

Sprawdź najnowsze wpisy