Microsoft w obecnej generacji konsol jest numerem dwa, chociaż tylko dlatego, że konkuruje jedynie z Sony. Oczywiście, jest jeszcze Switch, ale Nintendo nie bierze udziału w żadnym wyścigu i żyje sobie własnym życiem na uboczu, skupiając się na grach swoich marek i indykach.

Xbox Live na platformach konkurencji

xbox live

Microsoft przygotowuje się do wydania zestawu SDK (Software Development Kit), który pozwoli deweloperom gier zintegrować Xbox Live z dowolnymi tytułami, które działają na  PC, Xbox, iOS, Android i Nintendo Switch. Najbardziej zaskakująca jest ta trzecia pozycja. Wychodzi na to, że gigant widzi w Switchu szansę na ekspansję, a nie konkurencję. Microsoft już od jakiegoś czasu przejawia zainteresowanie grami mobilnymi, swego czasu stworzył nawet prototyp kontrolera dedykowanego smartfonom. Niektóre gry dla iOS i Androida mają już osiągnięcia z Xbox Live, ale są one obecne tylko w tytułach z Microsoft Studios.

Zobacz też: Za sprawą Google, gry na Androidzie mogą zacząć wyznaczać kolejne granice

Xbox Live udostępniony dla tych platform pozwoli deweloperom na integrację z listą przyjaciół, osiągnięć oraz tryb multiplayer w istniejących grach mobilnych. Jest to ważna część nowej strategii giganta w zakresie gier, polegającej na wychodzeniu poza rynki PC i Xbox, a także na dostarczaniu oprogramowania, usług i gier dla graczy na konkurencyjnych platformach. Firma pracuje również nad usługą strumieniowego przesyłania gier xCloud, która jeszcze w tym roku będzie przesyłać gry Xbox do komputerów, konsol i urządzeń mobilnych. W połączeniu z Microsoft Xbox Game Pass firma stara się stworzyć platformę streamingową dla gier wideo. Więcej o planach firmy powinniśmy dowiedzieć się na konferencji Game Developers Conference, która rozpocznie się 18 marca. Należy jednak pamiętać, że wszystko zależy od decyzji developerów, którzy już wielokrotnie odmówili współpracy z Microsftem między innymi w portowaniu aplikacji Androidowych na UWP.

Źródło: the verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.