Od dwóch lat na rynku możemy znaleźć swego rodzaju nową kategorię smartfonów. Dedykowana jest ona graczom, czego najlepszym przykładem jest Asus ROG Phone, który jest uważany za najlepszy w swojej kategorii. Jednak nie ważne, jak świetny będzie sprzęt, jak świetne oprogramowanie stworzy producent, bo wciąż pozostaje problem braku odpowiednich gier. Nie znajdziemy zaawansowanych tytułów, które wymagają tego typu urządzeń, choć niewątpliwie urozmaicają one rozgrywkę. Niemniej naprzeciw może wyjść Google, które szykuje… Androd Game SDK.

Gry na Androidzie w nowym wymiarze za sprawą Google i Unity

smartfony gamingowe razer blackshark nubia red

Jeśli ostatnia fraza z poprzedniego akapitu wydaje się Wam obca, to już spieszę z wyjaśnieniem. Najprawdopodobniej będziemy mieć do czynienia z dedykowanymi bibliotekami dla programistów, którzy chcą tworzyć własne gry, a nie do końca mają budżet na napisanie własnego silnika lub wykupienie go od zewnętrznej firmy. Teoretycznie jest Unity, ale… w tym momencie poznajemy firmę, z którą Google chce współpracować. Całość ma bazować na Vulkanie i Android NDK. Co to oznacza dla użytkowników? Wysyp nowych, zapewne tanich tytułów, które zaoferują zdecydowanie więcej rozrywki.

Zobacz też: Wygląd OnePlus 7 bez notcha to świetna wiadomość!

Z drugiej strony nie należy spodziewać się najbardziej zaawansowanych tytułów, które będą rywalizować z grami na PC lub konsole. To dalej będą mobilne propozycje, ale już pokażą, że tego typu platformy mają sens. Oczywiście doskonale już zrobiło to Nintendo ze Switchem, więc Google nie może zmarnować tej okazji.

 

Źródło: 9t05google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.