Samsung pokazał właśnie swój nowy procesor ze średniej półki. Exynos 7904 to ośmiordzeniowy chipset, który trafić ma do urządzeń z bardzo popularnego, średniego segmentu cenowego.

Exynos 7904 to osiem rdzeni oraz 14-nm proces technologiczny

exynos 7904

Procesor składa się w sumie z ośmiu rdzeni: ARM Cortex-A73, to dwa rdzenie przeznaczone do najbardziej zasobożernych zadań pracują z maksymalną częstotliwością taktowania 1,8 GHz na każdy z rdzeni, natomiast pozostałych sześć to popularne rdzenie ARM Cortex- A53, których taktowanie może dochodzić do maksymalnie 1,6 GHz. Całość wykonana została w 14-nm procesie technologicznym.

Co ponadto potrafi ten układ? Obsługę ekranów o rozdzielczości Full HD+, LTE Cat. 12 pozwalające na pobieranie treści z maksymalną prędkością do 600 Mbps. Jeśli chodzi o multimedia, to procesor wspiera obsługę pojedynczych modułów aparatu do 32 Mpix, natomiast moduły potrójne pozwolą także na zastosowanie jednego obiektywu szerokokątnego. Będzie także  nagrywanie wideo w rozdzielczości 1080p przy zachowaniu 120 fps oraz w 4K w 30 fps.

Ciekawie jest również w przypadku zastosowania Exynosa 7904. Pierwsze informacje świadczą o tym, że zadebiutuje on na rynku indyjskim i zasili któreś z urządzeń z serii Glaxy M. Wspomniana rodzina smartfonów ma być skierowana do mniej wymagających użytkowników, którzy podczas wyboru telefonu kierują się przede wszystkim atrakcyjną ceną, która idzie w parze z odpowiednimi możliwościami. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest więc debiut procesora w Samsungu Galaxy M30, który zaoferuje potrójny moduł aparatu. Seria Galaxy M pojawi się w Indiach już niebawem, zatem informacje te są wysoce prawdopodobne.

Zobacz też: Asystent Google z ciemnym motywem

Mimo, iż najnowszy procesor Samsunga zadebiutuje w Indiach, to jednak niewykluczone, że z czasem nie pojawi się również w Europie. Na więcej szczegółów w tej sprawie przyjdzie nam jednak jeszcze zaczekać.

 

Źródło: Gizmochina

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Piotr Wajda

Z technologią oraz gadżetami jestem za pan brat. Idealny smartfon dla mnie póki co jeszcze nie powstał. W wolnych chwilach lubię szusować na nartach oraz spędzać czas na wirtualnych rozrywkach.