asystent google ciemny motyw

Asystent Google też wie, czym jest ciemny motyw — Google napiera

Aplikacje

Nadchodzi era ciemnego motywu. Po zeszłorocznych zapewnieniach i „odkryciach” Google, że jasne barwy negatywnie wpływają na zużycie energii, teraz przyszedł czas na realizację planów. Co tu dużo ukrywać, stali Czytelnicy z pewnością już wiedzą, że ciemny motyw zagości w Android Q. Będzie to natywne wsparcie, co wiąże się między innymi z tym, że systemowe ustawienia będą globalnie działać na kompatybilne aplikacje. Google właśnie wdraża odpowiednie zmiany w poszczególnych programach i oto nadszedł czas na Asystenta Google w ciemnym wydaniu.

Ciemny motyw w Asystencie Google wymaga dopracowania, ale to testy!

Jak ujawnia 9t05Google, jak i też Wy nas o tym informujecie, Asystent Google zaczął pokazywać odpowiedzi na czarnym tle. To oczywiście są jeszcze testy, które mogłoby się zdawać, że są losowo generowane przez amerykańskie serwery. Jednak w tym wypadku jesteśmy w stanie spróbować wymusić aktywację ciemnego motywu w Asystencie Google. Metoda opisana przez źródłowy portal sprowadza się do aktywacji Trybu nocnego w ustawieniach programistycznych na pozycję Zawsze włączony. Tyczy się to Androida Pie. Niektórzy jednak wskazują, że wystarczy w Wiadomościach od Google ustawić ciemny tryb, który przełoży się też na Asystenta. To pokazuje powiązania między aplikacjami, które na dobre zadomowią się w Androidzie Q.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zobacz też: Tanie smartfony od Xiaomi w kolejce po Androida Pie!

Ciemny motyw w kolejnej aplikacji od Google cieszy, aczkolwiek co sądzicie o takim… kontraście? Nie mamy informacji, czy tak docelowo ma wyglądać to wydanie kolorystyczne w Asystencie Google, ale nie da się ukryć, że zostało ono najgorzej opracowane. Oczywiście wciąż zaznaczam, że to testy i ostatecznie całość, razem z tłem, może pozbyć się bieli, więc ostateczna opinia może jeszcze się zmienić.

 

Źródło: 9to5Google


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x