ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
samsung galaxy m20 zapowiedz szczegoly

Samsung oficjalnie zapowiada Galaxy M i zdradza szczegóły nowej serii

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Po wielu miesiącach śledzeniu plotek i pogłosek Samsung zdecydował się oficjalnie zapowiedzieć swoją najnowszą serię urządzeń. Modele z rodziny Galaxy M mają być przede wszystkim atrakcyjne cenowo w stosunku do oferowanych możliwości. Wiele wskazuje na to, że nie będą to smartfony dostępnie globalne, o czym świadczy sam fakt promocji w Indiach. Niemniej od czegoś trzeba zacząć, więc poznajmy szczegóły.

Samsung Galaxy M oficjalnie za dwa tygodnie

Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że powstaną przynajmniej 3 modele z rodziny Galaxy M: Galaxy M10, Galaxy M20 i Galaxy M30. Tym sposobem poznajemy już nowy sposób nazewnictwa swoich urządzeń przez Koreańczyków. Dotyczyć to ma też serii Galaxy A, ale nie uprzedzajmy faktów. Z dzisiejszych, oficjalnych informacji od Samsunga, najprawdopodobniej na pierwszy ogień pójdzie Galaxy M20, o czym świadczą powyższe grafiki. Smartfon ten ma być „social” ze względu na podwójny aparat (13 + 5 MPx), w tym jeden z szerokokątnym obiektywem. Galaxy M10 ma stawiać na jedną, główną matrycę, a Galaxy M30 już na trzy. Dodatkowo możemy wywnioskować, że Galaxy M20 zaoferuje:

  • szybkie ładowanie za sprawą złącza USB-C
  • wyświetlacz Infinity-U, choć niektórzy wypatrują Infinity-V
  • duży akumulator — najprawdopodobniej 5000 mAh

Za wydajność ma odpowiadać Exynos 7885 z 3 GB RAM, a sam wyświetlacz mierzyć po przekątnej 6 cali. Wiele wskazuje na to, że będzie to po prostu IPS LCD.

Zobacz też: Ciemny motyw w Android Q jest już pewny!

Oficjalna premiera Galaxy M20 została zaplanowana na 28 stycznia. Według plotek smartfon ma kosztować około 200 dolarów, czyli około 800 złotych. Niestety, wiele wskazuje, że początkowo telefon ten będzie dostępny wyłącznie w Indiach, a zainteresowani będą mogli go kupić w sieci Amazon. Niemniej pojawiały się plotki, że trafi on do Europy, w tym do Polski.

Źródło: SamMobile, Samsung

Sprawdź najnowsze wpisy