ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Testy RCS w Polsce

RCS, czyli SMSy 2.0 dla wszystkich w Android Q

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Google jest jednym z tych producentów i deweloperów, którym zależy na stworzeniu uniwersalnego komunikatora. Brzmi to trochę niedorzecznie, gdy spojrzymy na mnogość propozycji od Amerykanów, ale wciąż kształtuje się jeden standard — RCS. Jest to swego rodzaju system, który pozwala wprowadzić SMS-y na wyższy szczebel. Teraz Google chce pozwolić innym deweloperom skorzystać z tego rozwiązania.

Android Q pozwoli stosować RCS przez wszystkich deweloperów

google rcs

Możliwości RCS nad tradycyjnymi SMS-ami są ogromne. Tak naprawdę mamy do czynienia z prawdziwym komunikatorem, który będzie opierał się o sieć operatora. Zgodnie z najnowszym kodem, który wskazuje na zmianę przeznaczoną do Androida Q, Google chce udostępnić programistom biblioteki, które pozwolą na wdrażanie RCS w zewnętrznych aplikacjach. To kolejna nowość, obok ciemnego motywu, która ma zawitać w nadchodzącej aktualizacji RobocikaDotychczas tylko nieliczni decydowali się na zmiany związane z SMS-ami, co niewątpliwie wiązało się z przystosowaniem się do wielu standardów. Oczywiście z Google współpracuje już wielu producentów (m.in. Samsung), którzy starają się natywnie wspierać RCS.

Zobacz też: Fuchsia OS nie porzuci aplikacji z Androida!

RCS w Polsce dopiero raczkuje, aczkolwiek wiemy, że Google rozmawia z operatorami na temat integracji tego rozwiązania w naszym kraju. Oczywiście do ujednolicenia i przyzwyczajenia użytkowników do tego rozwiązania jeszcze daleka droga. Jedno jest pewne, SMS-y nieprędko znikną z urządzeń mobilnych. Niemniej bądźmy świadomi ich nadchodzącej rewolucji.

Źródło: 9t05google

Sprawdź najnowsze wpisy