RCS, czyli SMSy 2.0 dla wszystkich w Android Q

Łukasz Pająk Newsy 2019-01-08

Google jest jednym z tych producentów i deweloperów, którym zależy na stworzeniu uniwersalnego komunikatora. Brzmi to trochę niedorzecznie, gdy spojrzymy na mnogość propozycji od Amerykanów, ale wciąż kształtuje się jeden standard — RCS. Jest to swego rodzaju system, który pozwala wprowadzić SMS-y na wyższy szczebel. Teraz Google chce pozwolić innym deweloperom skorzystać z tego rozwiązania.

Android Q pozwoli stosować RCS przez wszystkich deweloperów

google rcs

Możliwości RCS nad tradycyjnymi SMS-ami są ogromne. Tak naprawdę mamy do czynienia z prawdziwym komunikatorem, który będzie opierał się o sieć operatora. Zgodnie z najnowszym kodem, który wskazuje na zmianę przeznaczoną do Androida Q, Google chce udostępnić programistom biblioteki, które pozwolą na wdrażanie RCS w zewnętrznych aplikacjach. To kolejna nowość, obok ciemnego motywu, która ma zawitać w nadchodzącej aktualizacji RobocikaDotychczas tylko nieliczni decydowali się na zmiany związane z SMS-ami, co niewątpliwie wiązało się z przystosowaniem się do wielu standardów. Oczywiście z Google współpracuje już wielu producentów (m.in. Samsung), którzy starają się natywnie wspierać RCS.

Zobacz też: Fuchsia OS nie porzuci aplikacji z Androida!

RCS w Polsce dopiero raczkuje, aczkolwiek wiemy, że Google rozmawia z operatorami na temat integracji tego rozwiązania w naszym kraju. Oczywiście do ujednolicenia i przyzwyczajenia użytkowników do tego rozwiązania jeszcze daleka droga. Jedno jest pewne, SMS-y nieprędko znikną z urządzeń mobilnych. Niemniej bądźmy świadomi ich nadchodzącej rewolucji.

Źródło: 9t05google • Marucins

  Ciemny motyw… WOOOOW.
  Za każdym razem jak to czytam to parskam śmiechem.

  • Donald

   Za łapali w końcu, cud, cud, panie cud: Prosty chłop by powiedział. Ciekawe kiedy w końcu załapią jak zlikwidować bądź zminimalizować fragmentację Androida. śmiem twierdzić że dużo wody w Wiśle upłynie, wiele lat minie za nim na to wpadną.

   • MishastY

    Otóż to. Ciemny motyw, rcs no fajnie fajnie. Android Q tyle rzeczyrwprowadzi 😀 -.- a to że mało kto ma androida p i o Q może marzyć jedynie to szczegół 😉

    • Marucins

     To się nie zmieni.
     Kto kupowałby nowe słuchawki, tak często?
     Oni sami dobrze to wiedzą. Zamiast wydać Androida 5.5 bo inaczej to coś nazwać nie można to oni prowadzą wyścig w numerkach niczym Chrom – ktoś. Lekka zmiana i już kolejny nr. buildu.x