google android q ciemny motyw

Ciemny motyw w Androidzie Q stał się niemalże faktem!

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Tak, tak, wielu z Was z pewnością jeszcze czeka na aktualizację do Androida Pie, ale Google nie może zwlekać z rozwojem tego systemu. Amerykanie wszystkie swoje urządzenia już dawno zaktualizowali i pracę nad Android Q trwają pełną parą. Z pewnością na tegoroczny Google I/O dowiemy się więcej na temat samego systemu, choć jeszcze nie poznaliśmy szczegółowego harmonogramu. Niemniej już możemy z niemalże 100% pewnością potwierdzić, że Android Q natywnie będzie obsługiwał ciemny motyw.

Ciemny motyw może być najważniejszą nowością w Androidzie Q!

ciemny motyw google

W zeszłym roku Google zdało się odkryć, czym jest ciemny motyw. Firma wielokrotnie zaznaczała przewagę stosowania ciemnych barw nad jaskrawymi, co było dla nas wiadome od kilku lat — potwierdzają to na przykład testy ciemnych trybów przedstawione przez Adama. Niemniej już to zwiastowało, że Amerykanie szykują coś więcej. Nie bez powodu mówią tak dużo o budowaniu interfejsu w ten sposób, aby samemu tego nie wdrożyć. O ile wcześniej mogliśmy domniemywać, tak teraz poznajcie plany Google odnośnie do Androida Q:

google android q ciemny motyw

Za sprawą postu umieszczonego przez naszego rodaka i pracownika giganta z Mountain View, Łukasza Zbyluta na Chromium Bug Tracker, wiemy już, że Google szykuje natywne wsparcie dla ciemnego motywu w Androidzie Q. Jeśli chcielibyście zajrzeć samemu do powyższego wątku, to niestety ten został już ukryty. Jednak w Internecie nic nie ginie i tym sposobem wiemy, że firma będzie napierać na deweloperów, aby ci integrowali swoje aplikacje ze wsparciem dla ciemnego trybu w systemie.

Zobacz też: Czy Samsung Galaxy S10 Plus będzie duży? Oto jego nietypowe zestawienie.

Jakby nie patrzeć, od razu przypomina się „klasyk”, czyli lepiej późno, niż wcale. Google, po kilku latach wybielania Androida, w końcu pozwoli fanom ciemnych motywów na wprowadzenie go w całym systemie i domyślnego wymuszania w kompatybilnych aplikacjach.

Źródło: Android Police

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy