Fani Androida doskonale znają jego historię, która nie zaczyna się od samego Google. Niemniej plotki o G Phone ponad 10 lat temu były na ustach wszystkich. Zapowiadało się, że Amerykanie pokażą swój własny telefon. Jednak jakie było duże zdziwienie, gdy Sergey Brin przedstawił sam system, który jest dostępny dla wszystkich i pozwala na naprawdę wiele… to po prostu trzeba pamiętać. Tego nie da się przywrócić. Podobnie jak pierwotnej wizji Androida, który przeszedł ogromną zmianę od pierwszej prezentacji. To wszystko za sprawą przedstawienia w międzyczasie iPhone’a przez Apple.

Oto Android, którym Google chciało walczyć, zanim poznało iPhone’a

Co tu dużo mówić, Google skupiło się na wizji mobilnego systemu według obecnych standardów. Przeznaczenie głównie biznesowe, do pracy. Swoją drogą poznajecie smartfona, który posłużył do prezentacji? Tak, to HTC Sooner, pierwsze urządzenie z Androidem. Oczywiście w formie prototypu. Niemniej łączył on fakt fizycznej klawiatury QWERTY i przedstawiał kluczowe rozwiązania pierwszego Androida, które — jak wspomniałem — nie miały zbyt wielkich szans u konsumentów, do których ostatecznie ten system trafił. Dlatego to prezentacja iPhone’a uważana jest za punkt zwrotny w projektowaniu urządzeń mobilnych z Robocikiem. Wtedy Google zauważyło potrzebę… multimediów i na szybko przeprojektowano system, aby HTC Dream był swego rodzaju pomostem pomiędzy oboma wizjami.

Zobacz też: Pierwszy przypadek iPhone’a Xs Max, który wybuchł.

Od powyższej prezentacji minęło około 12 lat. To szmat czasu, ale sam film i forma przedstawiania informacji zdaje się jeszcze starsza. Oczywiście trudno zostawiać Was z pytaniem, czy Google poszło w dobrą stronę, bo doskonale o tym wiemy. Pytanie, czy Fuchsia OS wyznaczy nowe standardy, odpowiednie od samego początku?

 

Źródło: Reddit

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.