ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
iPhone Xs Max wytrzymałość

Apple chce przenieść produkcję iPhone’ów „premium” – koniec z naciskiem Chin?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Zapewne nie jest Wam obca sytuacja pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Chinami. Oba państwa niejako prowadzą Zimną Wojnę na mniejszą skalę pomiędzy sobą, co odbija się na poszczególnych firmach — w głównej mierze Apple i Huawei (oraz ZTE). Jeśli nie jesteście na bieżąco z tą sytuacją, to odsyłam do tekstu, w którym opowiadam o karach nakładanych na pracowników, korzystających z iPhone’ów. Ciężko ocenić, czy news, który właśnie zaczęliście czytać, ma związek z tą sytuacją, ale z pewnością Apple i Foxconn częściowo uciekają z Państwa Środka. Cel? Przeniesienie produkcji „premium” iPhone’ów.

Apple rozważa przeniesienie produkcji iPhone’ów „premium” do Indii

iphone xs max apple chargegate ladowanie

Jak podaje Reuters, Tajwańczycy są gotowi na rozpoczęcie produkcji kolejnych iPhone’ów „premium” w Indiach. Zacznijmy od tego, o których modelach w ogóle piszemy? Podobno mowa jest wyłącznie o najdroższych propozycjach Apple, czyli rodzinie iPhone X. Pamiętajmy, że Amerykanie wciąż sprzedają i produkuję iPhone’y 7 i 8. Co prawda plany Apple na ich smartfony w 2019 roku są obecnie na wczesnej fazie… plotek, bo na pewno nie rozwoju. Dlatego przejdźmy do kwestii ich produkcji. Ta ma odbywać się w Sriperumbudur, gdzie też tworzone są wybrane modele Xiaomi. Oczywiście Foxconn rozszerzy obecną infrastrukturę za sprawą inwestycji w kwocie 356 milionów dolarów. Nowa linia produkcyjna ma też wiązać się z 25000 nowych miesjc pracy.

Zobacz też: TWRP dostępne już dla między innymi OnePlus 6T i Moto Z3.

Czy przeniesienie produkcji wpłynie na jakość nowych iPhone’ów? W to szczerze wątpię. Czy wpłynie na ceny? Być może tak, ale doskonale wiemy, że nawet bez otwarcia nowej fabryki przez Foxconna, Apple i tak podniosłoby poprzeczkę. Choć chciałbym się mylić…

Źródło: GSM Arena, Reuters 

Sprawdź najnowsze wpisy