huawei apple iphone

Kupisz Apple w Chinach? Licz się z ogromnymi karami i zwolnieniami

Newsy

Obecna sytuacja na linii Stany Zjednoczone-Chiny jest bardzo napięta. Odbija się to na mobilnym rynku, co dotychczas dotyczyło w głównej mierze firm z Państwa Środka i ich sytuacji za Oceanem. Najzwyczajniej w świecie rząd oficjalnie straszył przed użytkowaniem Huawei i ZTE, a operatorom zabronił jakichkolwiek umów z nimi. To tylko początek, ale dopiero teraz pojawia się odpowiedź ze strony Chińczyków i miejscowych firm. Jak nietrudno się domyślić, pogrążone ma zostać Apple, które dotychczas notowało coraz lepsze wyniki w Chinach.

Kupno Apple w Chinach wiąże się z karami. Kupno Huawei z dopłatami

huawei apple logo

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Z pewnością Apple nie pomaga „domowa kłótnia” z Qualcommem. Ta druga firma stara się zablokować sprzedaż iPhone’ów w Chinach na mocy różnych patentów, co niewątpliwie jest wynikiem zakończonej współpracy. Jednak skupmy się na pojedynku Amerykanów i Chin. Otóż okazuje się, że teraz wiele firm związanych z Huaweiem wprost grozi pracownikom, że kupno przez nich iPhone’ów będzie wiązało się z karami w postaci grzywny. Z drugiej strony, pojawiają się możliwości dopłat za zakup smartfonów od Huawei w postaci 10%, 20%, a nawet 100% ich wartości. Chiński rząd też popiera ten program, wspominając w sumie o kilkuset firmach, niekoniecznie związanych z omawianym producentem, które doceniają „właściwy” zakup urządzenia mobilnego. Wybrane doceniają też zakup ZTE, jako kolejnej firmy, która cierpi na starciu ze Stanami Zjednoczonymi.

Zobacz też: Chrome szykuje specjalne karty!

Wydaje się Wam to przegięciem? Cóż, komunistyczny kraj, ale to nie wszystko. Jedna firma wręcz straszy dyscyplinarnym zwolnieniem za spotkanie pracownika z iPhonem. Wyobrażacie sobie podobne sytuacje w Polsce?

 

Źródło: Phone Arena, Pocketnow






Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x