OnePlus dotychczas chwalił się tym, że oferował (prawie) to samo względem konkurencji w o wiele niższych cenach. Niestety najnowsze informacje donoszą, że wkrótce może się to drastycznie zmienić, bo pierwszy smartfon OnePlusa z 5G ma być o wiele droższy od tegorocznego OnePlusa 6T.

Smartfon OnePlusa z 5G ma być o wiele droższy od OnePlusa 6T. Ile ma kosztować?

OnePlus jakiś czas temu dał znać, że OnePlus 7 nie będzie pierwszym smartfonem tej firmy z obsługą sieci 5G. Mimo tego, takie urządzenie i tak ma zadebiutować na początku przyszłego roku. Sugeruje to, że firma może szykować zupełnie nową linię smartfonów z niestety, o wiele wyższą ceną. Jak donoszą ludzie mający kontakty w branży, pierwszy smartfon OnePlusa z 5G ma być aż o 100 euro (ok. 433 zł) droższy względem najtańszego wariantu OnePlusa 6T, czyli kosztować ok. 650 euro – ok. 2810 zł (również za podstawowy model).

Zobacz także: Android 9 Pie na Galaxy S8 / S8+ i Note8: kiedy możemy się spodziewać aktualizacji?

OnePlus z obsługą 5G najprawdopodobniej zostanie wyposażony w procesor Snapdragon 8150 i modem X50. Więcej o samym urządzeniu możecie przeczytać w tekście Łukasza, do czego zachęcam. Dokładna data premiery tego urządzenia nie została jeszcze podana, jednak mamy się go spodziewać „na początku 2019 roku”. Wygląda na to, że OnePlus w niedalekiej przyszłości może stracić etykietę „taniego producenta”. Miejmy jednak nadzieje, że opisywane doniesienia się nie sprawdzą.

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.