android oreo pie fragmentacja

Android 9 Pie na Galaxy S8 / S8+ i Note8: kiedy możemy się spodziewać aktualizacji?

1 minuta czytania
Komentarze

Pewne jest, że Galaxy S8, S8 Plus i Galaxy Note8 otrzymają Androida 9 Pie. Co więcej, wspomniane smartfony dostaną nawet aktualizację wprowadzająca One UI, czyli nowy interfejs Samsunga mający zastąpić nakładkę Samsung Experience. Z najnowszych informacji wynika, że „Ciacho” na tytułowe urządzenia zadebiutuje szybciej, niż wielu zakładało.

Prace nad aktualizacją do Androida 9 Pie dla Galaxy S8 / S8+ i Note8 rozpoczęte?

Południowokoreański gigant potwierdził już, że Pie trafi na powyższe smartfony, ale niestety nie podał przy tym terminu. Co najciekawsze, Galaxy S8, S8+ i Note8 zostały dzisiaj „przyłapane” z Androidem 9 Pie. Sugeruje to, że prace nad tą aktualizacją już się rozpoczęły. Zobaczcie sami:

Zobacz także: Nadchodzą ogromne zmiany w Google Maps, które mogą zniszczyć Yanosika i podobne mu aplikacje

Warto zaznaczyć, że jest to pierwszy raz, gdy te smartfony pojawiły się gdzieś z Androidem 9 Pie. Wygląda więc na to, że aktualizacja dla nich przeznaczona jest o około dwa miesiące do tyłu pod względem rozwoju od tegorocznych flagowców. Czyżby zatem S8, S8+ i Note8 miały otrzymać nową wersję Zielonego Robocika już w marcu przyszłego roku? Jest to całkiem prawdopodobne, lecz oczywiście nie zostało oficjalnie potwierdzone przez Samsunga. W każdym razie – poczekamy raczej krócej, niż wielu pierwotnie zakładało.

Źródło: phonearena

Motyw