3D Touch

Samsung może chcieć dać swoim smartfonom więcej… czucia od HTC

Newsy

Jaka jest ostatnia, najbardziej istotna nowość od HTC, która pojawiła się na mobilnym rynku? Oczywiście czujniki nacisku na krawędziach, czyli technologia Edge Sense, z której równie chętnie korzysta Google w ostatnich generacjach Pixeli. Oczywiście można mieć mieszane uczucie, co do tej techniki aktywacji różnorakich funkcji. Szczególnie, jeśli nacisk pojawił się też w klawiszach U12+. Jednak nie tylko HTC i Google oferują czujniki nacisku. W końcu swój system ma też Apple, ale chce z niego zrezygnować. Mowa o 3D Touch, od którego już niedaleka droga do możliwości Samsunga. Koreańczycy oferują podobne rozwiązanie, ale tylko punktowo, aby wybudzić ekran lub szybko wyjść do ekranu głównego. Lider mobilnego rynku może chcieć pójść o krok dalej.

Więcej uczuć w smartfonach Samsunga, czyli połączenie 3D Touch i Edge Sense

Powyższy patent krąży od pewnego czasu po Sieci i pokazuje, że Samsung może w przyszłości umożliwić użytkownikom swoich smartfonów nowy sposób komunikacji. O ile z samego opisu pomysłu ciężko jednoznacznie wskazać sposób działania, to nietrudno się domyślić, że możemy spodziewać się połączenia 3D Touch i Edge Sense. Całość zamiast na krawędziach, ma zostać zaimplementowana w wyświetlaczu i rozpoznawać wiele stopni nacisku. Według niektórych jest to już przykład, że Samsung niedługo może kompletnie zrezygnować z klawiszy fizycznych. Jednak wspomniany już przykład U12+ pokazuje, że lepiej nie przesadzać z innowacjami.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Zobacz też: O Android Pie jeszcze nikt nie słyszał.

Czy to Galaxy S10 będzie oferował taką kontrolę? Na to nie liczcie. Równie dobrze możemy nigdy nie zobaczyć urządzenia z takim rozwiązaniem. Patenty, szczególnie w wykonaniu Samsunga, mają to do siebie, że są tylko pomysłami i równie dobrze mogą nigdy nie ujrzeć światła dziennego. To dotyczy większości przypadków dotyczących Koreańczyków.

 

źródło: Pocketnow


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x