Jaka jest ostatnia, najbardziej istotna nowość od HTC, która pojawiła się na mobilnym rynku? Oczywiście czujniki nacisku na krawędziach, czyli technologia Edge Sense, z której równie chętnie korzysta Google w ostatnich generacjach Pixeli. Oczywiście można mieć mieszane uczucie, co do tej techniki aktywacji różnorakich funkcji. Szczególnie, jeśli nacisk pojawił się też w klawiszach U12+. Jednak nie tylko HTC i Google oferują czujniki nacisku. W końcu swój system ma też Apple, ale chce z niego zrezygnować. Mowa o 3D Touch, od którego już niedaleka droga do możliwości Samsunga. Koreańczycy oferują podobne rozwiązanie, ale tylko punktowo, aby wybudzić ekran lub szybko wyjść do ekranu głównego. Lider mobilnego rynku może chcieć pójść o krok dalej.

Więcej uczuć w smartfonach Samsunga, czyli połączenie 3D Touch i Edge Sense

Powyższy patent krąży od pewnego czasu po Sieci i pokazuje, że Samsung może w przyszłości umożliwić użytkownikom swoich smartfonów nowy sposób komunikacji. O ile z samego opisu pomysłu ciężko jednoznacznie wskazać sposób działania, to nietrudno się domyślić, że możemy spodziewać się połączenia 3D Touch i Edge Sense. Całość zamiast na krawędziach, ma zostać zaimplementowana w wyświetlaczu i rozpoznawać wiele stopni nacisku. Według niektórych jest to już przykład, że Samsung niedługo może kompletnie zrezygnować z klawiszy fizycznych. Jednak wspomniany już przykład U12+ pokazuje, że lepiej nie przesadzać z innowacjami.

Zobacz też: O Android Pie jeszcze nikt nie słyszał.

Czy to Galaxy S10 będzie oferował taką kontrolę? Na to nie liczcie. Równie dobrze możemy nigdy nie zobaczyć urządzenia z takim rozwiązaniem. Patenty, szczególnie w wykonaniu Samsunga, mają to do siebie, że są tylko pomysłami i równie dobrze mogą nigdy nie ujrzeć światła dziennego. To dotyczy większości przypadków dotyczących Koreańczyków.

 

źródło: Pocketnow

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.