OnePlus 6T to najnowszy flagowiec od tego chińskiego przedsiębiorstwa, który swoją premierę miał stosunkowo niedawno (na naszym portalu możecie zapoznać się już z opinią Łukasza na temat tego urządzenia, do czego gorąco zachęcam). Okazuje się, że konkurent OnePlusa (czyli Xiaomi) postanowił wykorzystać premierę do interesującej akcji marketingowej. Osobom biorącym udział w indyjskiej premierze firma rozdała bowiem… kalkulatory. W jakim celu?

Xiaomi fanom OnePlusa rozdaje kalkulatory. Marketing w formie

Pierwszy smartfon OnePlusa o nazwie One na rynku zadebiutował ze świetnymi podzespołami oraz niską ceną, przez co urządzenie okrzyknięte zostało mianem „pogromcy flagowców”. Niestety z każdą kolejną odsłoną smartfona cena rosła – 6T kosztuje już prawie 2300 zł. Z tego powodu Xiaomi postanowiło zażartować ze swojego konkurenta – fani OnePlusa w prezencie otrzymali kalkulatory ze sloganem „Do the math”, gdzie literkę „t” zastępuje czerwony plus kojarzony z firmą OnePlus. 

xiaomi oneplus 6t kalkulator

W mieście, gdzie odbywała się premiera, rozwieszone zostały również billboardy, które niedosłownie porównywały cenę OnePlusa 6T do Poco F1. Xiaomi fanom swojego konkurenta pokazać chce, że podobną specyfikację techniczną otrzymają oni w znacznie niższej cenie. Firma stosuje zatem identyczny marketing jak OnePlus na początku swojej kariery.

xiaomi oneplus 6t kalkulator

Co myślicie na temat tej akcji marketingowej, która może kojarzyć się z premierą iPhone’ów, kiedy to Huawei zagrał na nosie Apple’a? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Reddit

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.