Huawei darmowy powerbank Apple

Genialny marketing Huawei – firma rozdała darmowe powerbanki klientom Apple’a!

Michał Derej Michał Derej Newsy

Premiery iPhone’ów to dla fanów produktów z nadgryzionym jabłuszkiem ogromne wydarzenie – lojalni konsumenci potrafią czekać wiele godzin pod sklepem Apple’a, by zakupić upragnionego smartfona. Tę sytuację w perfekcyjny sposób postanowił wykorzystać Huawei. Pracownicy firmy rozdali osobom czekającym na nowe iPhone’y… bezpłatne powerbanki.

Klienci Apple’a otrzymali powerbanki z przekazem od firmy Huawei

Huawei już od kilku dni naśmiewa się z Apple’a, m.in. za pomocą trafnych reklam, które znaleźć można na Facebooku. Teraz jednak przyszła pora na bezpośrednią ofensywę – tym razem producent postanowił zadrwić z firmy z nadgryzionym jabłuszkiem za pomocą akcji marketingowej, która polegała na rozdaniu bezpłatnych powerbanków o pojemności 10000 mAh osobom, które czekały na nowe iPhone’y. Opakowanie produktu zostało ozdobione wymownym napisem: „Oto powerbank. Będziesz go potrzebował. Dzięki uprzejmości Huawei”. Jest to oczywiście naśmiewanie się z akumulatorów, które znaleźć można w nowych iPhone’ach. Są one dość niewielkie – ich pojemności to 2658 mAh oraz 3174 mAh. Opakowanie gadżetów od Huawei prezentuje się następująco:

Huawei darmowy powerbank Apple

Zobacz także: Świetna aplikacja Weather Timeline znika ze sklepu Google Play.

Przyznajcie sami, że jest to świetna akcja marketingowa, na której nikt nie traci – klienci Apple’a otrzymują bowiem bezpłatny powerbank o cenie ponad 100 złotych. Frazę umieszczoną na opakowaniu zapamiętają oni sobie na długo, bo będzie im się ona przypominała przy każdym korzystaniu z gadżetu. Źródła podają, że podczas akcji Huawei rozdał około 200 powerbanków. Co sądzicie o promocji tego typu? Czy uważacie, że powinno być ich więcej?

Źródło: Mothership

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy