android oreo pie fragmentacja

LG aktualizuje kolejne smartfony w Polsce do Androida Oreo, a Nokia pokazuje Pie

1 minuta czytania
Komentarze

Zapewne niektórzy z Was już nie mogą się doczekać Androida Pie na swoim smartfonie. Niektórzy mogli już przestać czekać i zainstalować nieoficjalne wydanie. Inni z kolei mogą znać konkretny termin premiery, jak to jest w przypadku Sony. Jednak doskonale wiemy, że Ciastko praktycznie nieistnieje jeszcze na świecie, a Nougat jest na szczycie. To niedługo się zmieni, bo coraz więcej urządzeń otrzymuje Oreo, a jeszcze więcej ma ten system tuż po wyjęciu z pudełka. Spośród firm aktualizujących swoje modele wyróżnia się Nokia i LG.

Nokia, LG i aktualizacja. Dla jednych Oreo, dla innych Pie

nokia 7 android one aktualizacja

Dzisiaj dwie firmy postanowiły udostępnić informację o aktualizacjach swoich urządzeń. Zacznijmy od Finów, którzy postanowili w Polsce usprawnić swój najciekawszy model w portfolio. Nokia 7 Plus oficjalnie otrzymuje Android Pie. Oczywiście w naszym kraju, gdyż na świecie stosowna zmiana pojawiła się pod koniec września.

lg g5

Tymczasem również LG też zainteresowało się aktualizacjami w Polsce, ale zdecydowanie innych modeli – z niższych półek cenowych, jak i zdecydowanie starszych. Nie mówimy też o Ciastku, a o Oreo w wersji 8.0. Następujące smartfony otrzymały nowe oprogramowanie:

  • G5
  • K10
  • K8
  • X Power 2

Zobacz też: Poznaj Samsunga Galaxy A6s, którego nie będzie produkować Samsung.

Niektórzy powiedzą lepiej późno, niż wcale, a ja dodam do tego przypomnienie, że nie u wszystkich od razu będzie dostępna aktualizacja. Dotyczy to szczególnie te osoby, które kupiły swój egzemplarz u operatora – ci mogą z opóźnieniem wydać Oreo w przypadku LG, jak i Pie w przypadku Nokii.

źródło: informacje prasowe

Motyw